Anasayfa / SPOR / KÜTAHYA HANESİNE 2 MADALYA DAHA

KÜTAHYA HANESİNE 2 MADALYA DAHA

Kütahyalı sporcular,  atletizmde gösterdikleri başarı ile Kütahya’yı gururlandırmaya devam ediyorlar. Mersin’de yapılan Seyfi Alanya Atmalar Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil eden Menekşenur Fırat ve Melih Gökalp gülle atma branşında 3’üncü olarak bronz madalyanın sahibi oldular.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Mersin’de düzenlenen Seyfi Alanya Atmalar Kupası müsabakaları tamamlandı. Kadınlar ile erkeklerde 18 yaş altı, 20 yaş altı ve büyükler kategorilerinde organize edilen müsabakalarda ter döken sporcular, çekiç ve cirit atmada performans sergiledi.

16 TAKIMDAN 304 SPORCU KATILDI

Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nde gerçekleşen şampiyonaya, 16 takımdan 304 sporcu katıldı. Kütahya’dan da Menekşenur Fırat ve Melih Gökalp gülle atma branşında yarışan isimler oldu. Kıyasıya mücadelenin sonunda büyük Bayanlar kategorisi gülle atma branşında Menekşenur Fırat 11.78 cm’lik derecesi ile Türkiye 3’üncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

GÖKALP U20 YOLCUSU

İlimizi temsil eden bir diğer sporcu Melik Gökalp de şampiyonadan madalya ile döndü. Yine gülle atma branşında erkekler kategorisinde yarışan Melih Gökalp de 18.31 cm’lik derecesi ile Türkiye 3’üncüsü oldu. Gökalp, attığı bu dereceyle u20 Avrupa ve u20 Dünya Şampiyonası barajını geçerek yarışmalara katılma kota hakkını elde etti. Branşlarda en fazla puan toplayan sporculara kupa ve para ödülü takdim edildiği organizasyonu, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da takip etti.

Bu habere de bakabilirsiniz

LİNYİT’TEN PANDEMİ TEDBİRİ

Mayıs ayında başlaması planlanan Bölgesel Amatör Lig mücadelesi içi çalışmalarını sürdüren TKİ Tavşanlı Linyitspor Yönetim …