Anasayfa / SPOR / “TÜM OYUNLARI BOZACAĞIZ”

“TÜM OYUNLARI BOZACAĞIZ”

Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit Özel,  Nazilli Belediyespor maçının ardından hem kulübe hem de stada yönelik yapılan sert eleştirilere cevap vererek: “Belediye Kütahyaspor Kulübü olarak, üzerimize oynanan, bundan sonra da oynanacak olan tüm oyunları bozarak şehrimize bir kupa daha armağan edip 2. Lig’e yükseleceğiz” dedi.

Sporun her dalında dostluk ve kardeşlik duyguları içinde mücadele edilmesi gerektiğini belirten Kulüp Başkanı Cahit Özel: “Görevde olduğumuz iki sezon içerisinde Kütahya’daki ve deplasmanlardaki maçlarda skor ne olursa olsun hiç bir zaman rakiplerimizi hedef alan açıklamalarda bulunmadık, bizi yenen veya bizden puan alan takımları dostça ve centilmence tebrik ettik. Kendi sahamızda Çengelköy’e yenildik. Halide Edip Adıvarspor, Tekirdağspor ve Tokatspor ile berabere kaldık. Puan kaybettiğimiz takımlar başta olmak üzere tüm rakiplerimizi tebrik ederek Kütahya’dan dostça gönderdik” diye konuştu.

“HAKLI VE TEMİZ BİR GALİBİYET”

Son oynadıkları Nazilli Belediyespor maçını da, ezici ve üstün bir futbolla sahada mücadele eden futbolcuların alın teriyle 2-1 kazandıklarını söyleyen Başkan Özel: “Haklı ve temiz bir galibiyetle şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj yakaladık. Maç sonunda Nazilli Belediyespor Kulübü Başkanı Soner Yelkovan’ın yapmış olduğu hadsiz ve yersiz paylaşımları hayretle takip ediyoruz. Bir kulüp başkanına yakışmayan, kulübümüzü ve şehrimizi hedef alan, haddini aşan bu talihsiz, yersiz ve camiamızı tahrik edici açıklamaları yenilgiyi hazmedememenin bir tezahürü olarak görüyorum. Soner Bey, maçta 150 kişi olduğundan bahsetse de, TFF’nin müsaade ettiği sayıdaki kişiler ve görevliler maça girmiştir. Holigan(!) dediği kişiler ise, bizim yöneticilerimiz ile makam ve mevkisi olan bürokratlardan oluşan misafirlerimizdir. Ağrıspor maçında polis sayısı 52 iken bu maçta 105 polis ve 12 özel güvenlik görev almıştır” açıklamasında bulundu.

“SORUMLULUK GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDE”

Cahit Özel, statların bakımı ve her türlü yetkisinin her yerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait olduğuna dikkat çekerek, kulübün hiç bir yaptırımı ve sorumluluğunun olmadığını vurguladı. Dumlupınar Stadı inşaatının hala devam ettiğini belirten Başkan Özel: “İnşaatı devam eden bir statta, inşaat malzemelerin olması gayet normal bir durumdur. Belediye Kütahyaspor 1966 yılında kurulmuş, 55 yıllık şanlı mazisi olan köklü bir kulüptür. Nazilli Belediyespor gibi bizim kulübümüzde, profesyonel liglerde yıllarca mücadele etmiştir. Soner Beyin bahsettiği gibi dünkü kulüp değildir” şeklinde konuştu.

“2. LİG’E YÜKSELECEĞİZ”

Karşılaşmayı stattan takip eden Vali Ali Çelik ve CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’a teşekkür eden Cahit Özel: “Nazilli’deki maçta 1-1 berabere kaldık. Ev sahibi, ekibin yöneticileri ve beslemeleri statta yöneticilerimize saldırıp, kafilemize dostluktan uzak centilmenlik dışı davranışlarda bulundular. Nazilli İlçe Stadı’ndan ve çevresinden maçı 200’den fazla kişinin izlediğini gördük! Her maçta olay çıkarma alışkanlığı olan Nazillisporlular, Çengelköy ve Ceyhanspor maçlarında da Soner Yelkovan’ın önderliğinde misafirlerine saldırdılar. Çengelköy ve Ceyhanspor camialarından kınama yediler! Şimdi bunları yapan kişiler, benim galibiyet kutlama mesajıma  takılmadan, mağlubiyetlerine kılıf aramadan, öz eleştiri yapıp aynaya baksınlar. Belediye Kütahyaspor Kulübü olarak, üzerimize oynanan, bundan sonra da oynanacak olan tüm oyunları bozarak, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın önderliğinde ve liderliğinde şehrimize bir kupa daha armağan ederek 2.Lige yükseleceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere de bakabilirsiniz

LİNYİT’TEN PANDEMİ TEDBİRİ

Mayıs ayında başlaması planlanan Bölgesel Amatör Lig mücadelesi içi çalışmalarını sürdüren TKİ Tavşanlı Linyitspor Yönetim …