Anasayfa / GÜNDEM / KÜTAHYA KADIN KOLLARI, HER HAFTA YAŞLILARLA BULUŞUYOR

KÜTAHYA KADIN KOLLARI, HER HAFTA YAŞLILARLA BULUŞUYOR

Türk Kızılay Kütahya Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara moral ziyaretlerine devam ediyor. Üçüncü ziyaret muhtar Celal Batmaz eşliğinde Gültepe Mahallesinde gerçekleştirildi. Pandemi kuralları çerçevesinde kapıdan yapılan ‘moral ziyaretinde yönetim kurulu üyeleri tarafından ev sahiplerine maske takdim edildi.

“HER MAHALLENİN KENDİ RUHU VAR”

65 yaş ve üstü yaşlılara gerçekleştirilen ziyaretlerle ilgili değerlendirmede bulunan Türk Kızılay Kütahya Kadın Kolları Başkanı Semra Sarıışık Tozaraydın, “Bu hafta Kütahya Kızılay Kadın kolları yönetimim ile Gültepe mahallesinde ki 65 yaş üstü Mahalle sakinlerine Moral ziyaretlerimizi yaptık. Gültepe Mahalle Muhtarı Celal Batmaz Bey ile kapıları çalarken; Gültepe mahallesinin 700 hane ve yaklaşık 2 bin 500 kişi olduğunu öğrendik.  Gültepe ‘de kadınlar “mahalle fırınları olmadığını” ekmek için uzak fırına gittiklerini söylediler. Ziyaretlerimizde görüyoruz, Her mahallenin kendi tarzı ve ruhu var.

Gültepeliler “şehire geldik ama köyde yaşar gibiyiz, şehri köye çevirdik” diyorlar.

“MAHALLE SAKİNLERİNİN SOHBETLERİMİZLE YÜZLERİNİ GÜLDÜRDÜK”

Pandeminin başından bu yana geçen bir yıldır evlerinden neredeyse kapı önüne bile çıkmamış mahalle sakinlerinin sohbetlerimizle yüzlerini güldürürken bahçesiyle ilgilenmekten mutlu büyüklerimizle yeşili ve doğayı konuştuk. 2 ev bizi çok etkiledi… Zor şartları olmasına rağmen, tüm gülen yüzleriyle utanarak yok bir ihtiyacımız diyorlardı.

Annem derdi “eskiden gerçek ihtiyaç sahipleri yokluklarını söyleyemezdi; ne oldu bizim milletimize varlısı, yoklusu istemeye başladı” diye… 5 evladını büyütmüş eşiyle beraber bizi karşılayan bir teyzemiz; “tırnaklarımızla yaptık bu evi oturanımız yok, zamanında o kadar çok çalıştım, pire gibi hareketliydim, ama şimdi yürümekte zorlanıyorum sakın yaşlanmayın “derken, eşi hanımını daha önce duymadığımız ama artık aklımıza yazdığımız şu sözlerle tanımlıyordu. “Meşe odunu sert, benim yörük merttir “

Gültepe mahallesinde pırıl pırıl gençlerle ve küçüklerle de tanıştık. Kibar,

Terbiyeli, eğitimli. Muhabbetle, sevgiyle konuştuk onların da hal hatırını sorduk. Umut dolduk.

Bu habere de bakabilirsiniz

YÜZLERİ GÜLDÜRMEYE DEVAM

Türk Kızılay Kütahya Şubesi Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara …