Anasayfa / SPOR / ETİYOPYALI ATLETE BAŞARI PLAKETİ

ETİYOPYALI ATLETE BAŞARI PLAKETİ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Etiyopyalı atlet Fetene Alemu Regasa’ya (29), yarışmalarda elde ettiği başarılar nedeniyle İl Göç İdaresi Müdürlüğünce plaket takdim edildi.

Formasını giydiği Kütahya İl Göç İdaresi Müdürlüğünü ziyaret eden Regasa yaptığı açıklamada, girdiği ve derece elde ettiği yarışmalarda Kütahya’yı ve DPÜ’yü temsil ettiğini söyledi. İl Göç İdaresi Müdürü Hüseyin Demir de Regasa’nın müdürlüğün formasıyla yarışmalara katıldığını hatırlattı.

“GİRDİĞİ HER YARIŞMADAN DERECEYLE DÖNDÜ”

Kütahya’da yaşayan Regasa’nın her girdiği yarışmada büyük başarılar elde ettiğini dile getiren Demir: “Regasa, ilk olarak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda 21,1 kilometrelik parkurda 1.05.20’lik derecesiyle birinci oldu. Balıkesir’deki Türkiye Üniversiteler Kros Şampiyonası’nda Erkekler 9 bin metrede birinci oldu. Ankara’da gerçekleştirilen 2. Uluslararası Gordion Yarı Maratonu’ndan da dereceyle ayrıldı. Şanlıurfa’daki 8. Göbeklitepe Kurtuluş Koşusu’nda aldığı ikinciliğin ardından, Trabzon’da gerçekleştirilen 37’inci Trabzon Uluslararası Yarı Maratonu’nda da üçüncü oldu. Bu yarışmalarda müdürlüğümüzün formasını girmesi bizim için büyük bir onur oldu” dedi.

AA

Bu habere de bakabilirsiniz

LİNYİT’TEN PANDEMİ TEDBİRİ

Mayıs ayında başlaması planlanan Bölgesel Amatör Lig mücadelesi içi çalışmalarını sürdüren TKİ Tavşanlı Linyitspor Yönetim …