Anasayfa / EKONOMİ / “ÇALIŞANLARIMIZIN MEMNUNİYETİNİ ÖNEMSİYORUZ”

“ÇALIŞANLARIMIZIN MEMNUNİYETİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, KSBÜ olarak çalışanlarının mutluluğunu ve memnuniyetini önemsediklerini belirterek,  Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) ile Koop-İş Sendikası arasında sözleşme imzalandığını belirtti.

GERİYE DÖNÜK ZAM VE SOSYAL YARDIMLAR İLE DİĞER SOSYAL HAKLARI VERİLECEK

KSBÜ’nün üyesi olduğu Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) ile üniversitede bulunan işçi statüsündeki personelin üyesi olduğu Koop-İş Sendikası arasında sözleşme imzalandı. Sözleşmeye göre 01.09.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere geriye dönük 6 aylık fark bordroları yapılarak ödemeleri gerçekleştirilecek. Yine sözleşme hükümleri gereği işçilere geriye dönük zam ve sosyal yardımlar ile diğer sosyal hakları verilecek. 1 Mart 2021 tarihi itibariyle T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Kamu İşçileri Toplu Sözleşmesi zam oranları netleştiğinde aynen uygulanacak. Ayrıca işçilerin şu anki brüt ücretlerine ilaveten senede iki kez ikramiye (8 günlük ve 7 günlük) ve bir kez olmak üzere ek ödeme yapılacak.

“İŞÇİLERİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan KSBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, “İmzalanan sözleşme sonrası güncellenen rakamlarla üniversitemizde çalışan işçilerimizin refah seviyesine bir nebze katkı yapmış oluyoruz. İşçilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

250 GRAM PİDE 2,5 LİRADAN SATILACAK

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, 250 gram susamlı Ramazan pidesinin 2,5 liradan satılacağını açıkladı. Belediye …