Anasayfa / EKONOMİ / “KÜTAHYA, ÇIKIŞ NOKTASINI ZAFER OSB İLE BULACAK”

“KÜTAHYA, ÇIKIŞ NOKTASINI ZAFER OSB İLE BULACAK”

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç’tan elde ettiğimiz bilgilere göre; Bursa’dan iki yatırımcı Kütahya’ya geldi ve Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) gerçekleştirilmesi planlanan yatırımlarla ilgili görüşmeler yapıldı. Yatırımcıların KUTSO’yu ziyaret ettiğini ve ardından Valilik’te bir toplantı yapıldığını ifade eden Özotraç, “Zafer OSB çalışmaları ile ilgili gerekli açıklamaları Sayın Valimiz Ali Çelik yapacak ancak görüşmeler olumlu geçti, iki firma ticaret odasını ziyaret etti, Valilik’te görüşmeler yapıldı ve olumlu neticeler alındı. 750 kişi civarında personel çalıştırabileceklerini ve en kısa zamanda yatırım yapacaklarını ifade ettiler” diye konuştu.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, “Daha önce Bursa’da ziyaret ettiğimiz iki tane yatırımcı Kütahya’ya geldiler. İki yatırımcımıza da yer tahsisi noktasında olumlu bakıldı. Zannediyorum önümüzdeki günlerde yer tahsisi yapılacak. İnşallah bu yatırımlar en kısa zamanda da faaliyete başlayacaklar. İki ayrı firmanın ortalama çalıştıracağı insan sayısı 750 kişi civarında, bu sayı bine de çıkabilir. Çok faydalı olduğu kanaatini taşıyorum. İnşallah güzel şeylerle hizmet etmek nasip olur.

İki yatırımcımız Zafer OSB’ye gittiler, oradaki yerleri gördüler. Beğendikleri yerlerin tahsis edilmesiyle ilgili Valilikte yönetim ile beraber bir toplantı yapıldı. Çok fazla talep var, bu talepleri inşallah önümüzdeki günlerde yeni tahsis edilecek yerler için genişleme sahası yapmak durumundayız. Bu gayretlerimizin sonucunda Kütahya çıkış noktasını Zafer OSB ile bulacak.

Bu habere de bakabilirsiniz

YÜZLERİ GÜLDÜRMEYE DEVAM

Türk Kızılay Kütahya Şubesi Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara …