Anasayfa / GÜNDEM / ÇİNİ SANATÇISI GÜRSOY’A BİR ÖDÜL DAHA

ÇİNİ SANATÇISI GÜRSOY’A BİR ÖDÜL DAHA

UNESCO “Yaşayan İnsan Hazinesi” ödüllü Kütahyalı Çini Sanatçısı Mehmet Gürsoy, Ardahan’da gerçekleştirilen Şehir Ödülleri Türkiye 2020 töreninde çini sanatına kattığı eserler nedeniyle ödüle layık görüldü. Gürsoy, ödülünü Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın elinden aldı.

MEHMET GÜRSOY: “ONUR DUYDUM”

Çini Sanatçısı Mehmet Gürsoy, Şehir Ödülleri Türkiye 2020 töreninin ardından yaptığı açıklamada, “Çini sanatımıza kattığımız eserlerden dolayı Şehir Ödülleri̇ Türkiye 2020 ödülüne layık gören ödül jürisine teşekkürü̈ bir borç biliyorum. Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın elinden almaktan da onur duydum .” Diye konuştu.

ALİM IŞIK: “DAHA FAZLA SAYIDA TEMSİL EDİLMEK VE ÖDÜL ALMAK İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ise Şehir Ödülleri Türkiye 2020 töreni ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Düşman işgalinden Kurtuluşunun 100. Yıldönümünde serhat şehrimiz Ardahan’da düzenlenen “Şehir Ödülleri-Türkiye 2020” programında başarı ödüllerini alan, ilimiz Çini Sanatçısı Mehmet GÜRSOY ile ZAFER Kalkınma Ajansı Sekreterliğine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Kütahya’mızın tanıtımı adına önem verdiğimiz bu tür etkinliklerde daha fazla sayıda temsil edilmek ve ödül almak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz inşallah.” Diye konuştu.

Bu habere de bakabilirsiniz

YÜZLERİ GÜLDÜRMEYE DEVAM

Türk Kızılay Kütahya Şubesi Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara …