Anasayfa / GÜNDEM / “ADALET YERİNİ BULSUN”

“ADALET YERİNİ BULSUN”

Karayolları Genel Müdürlüğünde çalışan işçilerin ücretlendirilmesinde büyük adaletsizlikler olduğunu söyleyen CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, eşit işe eşit ücret verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Karayolları Genel Müdürlüğünde çalışan işçileri meclise taşıdı. Karayolu işçilerinin yaşadığı mağduriyetin giderilmesi ve herhangi bir ayrım gözetilmeksizin aynı işi yapanlara eşit ücret verilmesi gerektiğini belirten Milletvekili Kasap; “Karayolları Genel Müdürlüğünü göreve çağırıyor, işçi kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtiyorum” dedi.

“BU UYGULAMA İŞ BARIŞINI BOZUYOR”

Konuya ilişkin açıklama yapan Fazıl Kasap: “Şöyle ki 1’inci cetvelde yer alanlar 263 lira, 2’nci cetvelde yer alanlar 178 lira, 3’üncü cetvelde -skala diyorlar onlar- yer alanlar ise 142 TL günlük yevmiye almaktalar. Hepsi de aynı işi yapıyor, yan yana çalışıyor; bu uygulama iş barışını bozuyor. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin 23’üncü maddesinde herhangi bir ayrım gözetilmeksizin eşit iş için eşit ücret hakkı vardır. Bu olayın benzeri 2020’de Demiryolu İşçileri Sendikasında becerildi, 2020’de protokolle bu haksızlık giderildi. Aynısını Karayolları Genel Müdürlüğünden de bekliyoruz; adalet yerini bulsun” ifadelerini kullandı.

Bu habere de bakabilirsiniz

YÜZLERİ GÜLDÜRMEYE DEVAM

Türk Kızılay Kütahya Şubesi Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara …