Anasayfa / SPOR / SPOR BİLİMLERİNDE 9 AKADEMİSYENE TEŞVİK ÖDÜLÜ

SPOR BİLİMLERİNDE 9 AKADEMİSYENE TEŞVİK ÖDÜLÜ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunun 2020 Akademik Teşvik Ödeneği sonuçlarını açıklamasının ardından Spor Bilimleri Fakültesinde başarılı akademisyenler için tören düzenlendi.

Çevrimiçi düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Prof. Dr. Mustafa Aydın, Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Atilla Batur, Dekan Prof. Dr. Mehmet Acet, dekan yardımcıları Prof. Dr. Aydın Şentürk ile Doç. Dr. Sinan Akın ve fakültede görev yapan akademisyenler katıldı. 9 akademisyeninin akademik teşvik almaya hak kazandığı başvurular sonucunda Prof. Dr. Mehmet Acet fakültede en yüksek puanı elde etti.

“DPÜ’NÜN DIŞARIYA AÇILAN PENCERESİ OLMAKTAN GURURLUYUZ”

Törende bir konuşma yapan Dekan Prof. Dr. Mehmet Acet, 2020’de kurulan fakültenin bugün dört bölümde 28 akademik ve 10 idari personel ile bin 684 öğrenciye sahip olduğunu hatırlatarak: “Spor Bilimleri Fakültesi olarak 1994 yılından beri hem akademik hem sportif başarılarımızla üniversitemizin dışarıya açılan penceresi olmaktan dolayı gururluyuz. Yeni kampüsümüzde ve yeni binamızda daha verimli çalışmalar yapacağımıza fakültemizin tüm akademisyenleri adına söz veriyorum. Bu vesile ile akademik teşvik almaya hak kazanan tüm akademisyenlerimizi tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim” açıklamasında bulundu.

“SPOR BİLİMLERİNİN BAŞARILARINA ALIŞKINIZ”

Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal da başarılı akademisyenleri tebrik ederek: “Spor Bilimleri Fakültemiz, bizim başarılarına alışkın olduğumuz fakültemizdir. Öğretim üyesi sayısına oranla çalışma sayısının fazlalığı mutluluk verici. Başarılarınızın uyumlu ekibiniz ve yeni binanız ile birlikte artarak devam edeceğini umarak başarılarınızın devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

AKADEMİK TEŞVİK KAZANAN AKADEMSİYENLER

Akademik Teşvik Düzenleme, Denetleme ve İtiraz Komisyonunun değerlendirmesi sonucunda 9 akademisyeni akademik teşvik almaya hak kazandı. Akademisyenlerin isimleri şu şekilde: Prof. Dr. Mehmet Acet, Prof. Dr. Adnan Ersoy, Doç. Dr. Alparslan Ünveren, Doç. Dr. Baybars Recep Eynur, Doç. Dr. Oğuzhan Yüksel, Doç. Dr. Osman Gümüşgül, Dr. Öğr. Üyesi Osman Tolga Şinoforoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Sait Erzeybek, Dr. Öğr. Üyesi Meryem Gülaç.

Bu habere de bakabilirsiniz

LİNYİT’TEN PANDEMİ TEDBİRİ

Mayıs ayında başlaması planlanan Bölgesel Amatör Lig mücadelesi içi çalışmalarını sürdüren TKİ Tavşanlı Linyitspor Yönetim …