Anasayfa / EĞİTİM / “PROJELER HAZIR, YATIRIM BEKLENİYOR”

“PROJELER HAZIR, YATIRIM BEKLENİYOR”

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Burada üniversite çalışmaları hakkında önemli bilgilendirmeler yapan Rektör Kavuncu, “Yeni kampüs alanınki yerleşim planlarımız projelerimiz,   bizim tarafımızdan tamamlanmış ve bundan sonra artık yatırım beklemektedir. Bir Organize Sanayi Bölgesine eş değer anlam ifade edeceğini söyleyebilirim” dedi.

“GELİŞME VE BÜYÜME İHTİYACI VARDIR”

Gazetemiz Sahibi Semra Sarıışık Tozaraydın ve Gazete sorumlumuz M. Nadi Sarıışık ile bir araya gelerek açıklamalarda bulunan KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, “Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi kurulduğu günden bu yana geçen süre içerisinde ana yapılanmalarını tamamlamış, gelişim stratejilerini büyük ölçüde belirlemiş ve projelerini oluşturmuştur. Bundan sonra bu çerçevede gelişme ve büyüme ihtiyacı vardır.

“BİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE EŞ DEĞER ANLAM İFADE EDECEĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİM”

En öncül ihtiyaç fiziksel alan genişlemesidir. Yeni kampüs alanınki yerleşim planlarımız projelerimiz,   bizim tarafımızdan tamamlanmış ve bundan sonra artık yatırım beklemektedir. Bizim kanaatimiz, üniversiteye yapılacak olan yatırımın Kütahya’da bir il için yapılacak yatırımların içinde en öncelikli olanlardan olduğunu söyleyebiliriz. Bir Organize Sanayi Bölgesine eş değer anlam ifade edeceğini söyleyebilirim. Burada aynı zamanda gerek devlet açısından, yatırımlar açısından öncelenmesi gerekse de şehrin varlıklı sanayici işadamları, hayır severlerinden de üniversitemizin eksikleri konusunda ilgi göstermelerini önemle beklemekteyiz.” Diye konuştu.

Bu habere de bakabilirsiniz

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİDE TEZ BAŞARISI

T.C. Sağlık Bakanlığı Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim …