Anasayfa / GÜNDEM / İKİ DOST ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLER GÖRÜŞÜLDÜ

İKİ DOST ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLER GÖRÜŞÜLDÜ

Slovenya’nın Ankara Büyükelçisi Primoz Şeligo, Türkiye-Slovenya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler’i ziyaret etti. Meclis’te gerçekleşen ziyarette İki stratejik ortak, dost ve müttefik ülke arasındaki ilişkiler görüşüldü.

Türkiye-Slovenya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Slovenya’nın Ankara Büyükelçisi Primoz Şeligo ile TBMM’de kabul eti.

“SON YILLARDA TİCARİ İLİŞKİLER ARTTI”

Ziyaretinden ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Milletvekili Ceyda Çetin Erenler: “Büyükelçimizi, Sloven vatandaşlarımızı, lisans ve lisansüstü öğrenim görmek isteyen gençlerimizi tarihin, kültürün, çininin başkenti Kütahyamıza davet ettik. Ayrıca her iki ülke arasındaki ekonomik, ticari ilişkilerin son yıllardaki artışından duyduğumuz memnuniyeti ve 6 Organize Sanayi Bölgesine sahip Kütahyamızın da geniş imkânlarıyla yatırımcılar için cazibe merkezi olduğunu ilettik. İki ülke arasındaki üst düzey karşılıklı ziyaretlerin, insani temasların, siyasi, ekonomik, kültürel etkinliklerin artmasının dostluğumuzun daha da güçlenmesine vesile olacağına inanıyorum. Bu vesileyle;  Büyükelçimize nazik ziyareti için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

KARANTİNA 5 GÜN UZATILDI

Korona virüs (Covid19) vakalarının artış göstermesi nedeniyle 10 gün karantinaya alınan Kütahya’nın Dumlupınar ilçesine bağlı …