Anasayfa / SPOR / YENİ STATTA PROJE HAZIR, ÖDENEK BEKLENİYOR

YENİ STATTA PROJE HAZIR, ÖDENEK BEKLENİYOR

Akkent Mahallesinde yapılması planlanan 15 bin kişilik stat hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret, projenin hazır olduğunu, ödenek beklediklerini dile getirdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret, Kütahya’daki spor yatırımları ile KYK yurtlarına ilişkin bilgiler verdi. Yapımı devam eden Dumlupınar Stadında sona gelindiğini kaydeden Müdür Gayret, 15 bin kişilik stada ödenek ayrılması için Milletvekilleri ile birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

DUMLUPINAR SON AŞAMADA

Yapımı devam eden Dumlupınar stadı hakkında açıklamalarda bulunan Feyzullah Gayret çalışmaların planlandığı gibi devam ettiğinin altını çizdi. Gayret: “İnşallah en kısa zamanda bitecek ve hizmete sunacağız. 8 bin kapasiteli bir stadımız hazır olacak. Futbol seyircisiz olmuyor. Yani hiçbir müsabaka seyircisiz olmuyor. İnşallah bir an önce bu koronavirüsten ülkemiz ve tüm dünya kurtulur, her şey normale döner” dedi.

“VALİMİZ VE MİLLETVEKİLLERİNİN GÜNDEMİNDE”

Feyzullah Gayret, zaman zaman gündeme gelerek eleştirilerin hedefi olan 15 bin kişilik yeni stada ilişkin de açıklamalarda bulundu. Stadın Vali Ali Çelik ve milletvekillerinin gündeminde olduğunu belirten Müdür Gayret: “Şu anda Belediye Kütahyaspor’u en azından Dumlupınar stadında oynatabilmenin rahatlığı varken orayı da takip edeceğiz. Onun da yeri Akkent mahallesinde. Proje ile ilgili her şey tamamlandı, sadece ödenek ayrılmadı. Valimiz başta olmak üzere Milletvekillerimiz hep birlikte çalışarak elde edeceğiz. Orası da tamamlandığında bir stadyum derken 2 stadyuma sahip olacağız” sözlerine yer verdi.

70 MİLYONLUK YATIRIM AÇILIŞA HAZIR

Halil Akkaş stadının ise tamamen atletizme tahsis edildiğini söyleyen Müdür Gayret: “Stadımızda birtakım fiziki çalışmalar yaptık ve şu anda atletizmde ciddi bir altyapımız oluştu. Önümüzdeki yıllarda atletizm sahasında Kütahya adına çok ciddi başarılar gelecek. Tesislerimizde Türkiye çapında müsabakalar da hazırlayacağız. Öte yandan 70 milyon değerinde olan, TOKİ yarı olimpik yüzme havuzu, Tavşanlı Gençlik Merkezi ve bin kişilik spor salonu ile Emet öğrenci yurdu da tamamlanarak açılışa hazır hale getirildi” diye konuştu.

YURDA MÜRACAAT EDİP DE YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİ YOK

Müdür Gayret, son olarak öğrenci yurtlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kütahya’da şu anda bir tek Simav’daki erkek yurdunun fiziki şartlarının iyi olmadığını ve 400 kişilik yeni bir yurda ihtiyaç duyduklarını ifade eden Feyzullah Gayret: “Bunun dışında merkez ve ilçeler dâhil Kütahya’nın yurt ihtiyacı yok. Talebi karşılıyoruz, yurda müracaat edip de yerleşemeyen öğrencimiz yok” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere de bakabilirsiniz

ŞAMPİYONLUK YOLUNDA BÜYÜK AVANTAJ!

3. Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Belediye Kütahyaspor, sahasında ağırladığı Nazilli Belediyespor’u 2-1’lik skorla geçti. Lider …