Anasayfa / GÜNDEM / “SUÇ ARAŞTIRMALARINDA KRİMİNAL YAKLAŞIMLAR”

“SUÇ ARAŞTIRMALARINDA KRİMİNAL YAKLAŞIMLAR”

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Adli Bilimler Bölümü Anabilim Dalı (AD) Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yakup Gülekçi’nin editörlüğünü yaptığı ve KSBÜ Adli Bilimler Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Harun Şener ve Dr. Öğr. Üyesi Nurdan Sezgin’in bölüm yazarlıkları ile katkı verdiği “Suç Araştırmalarında Kriminal Yaklaşımlar” isimli kitap KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya takdim edildi.

“AÇIK, ANLAŞILIR VE GÖRSELLERLE DESTEKLENEN TEMEL BİR KAYNAK OLUŞTURMAYA ÖZEN GÖSTERDİK”

Editörlüğünü yaptığı kitapla ilgili açıklamalarda bulunan KSBÜ Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Adli Bilimler Bölümü AD Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Yakup Gülekçi, “Suç Araştırmalarında Kriminal Yaklaşımlar kitabı ile hem kriminal alanda çalışan uzmanların nasıl çalıştığına hem de akademik olarak adli bilimlerin nasıl öğretildiğine odaklandık. Özellikle KSBÜ Adli Bilimler Bölümü öğrencileri ve bu alanında yüksek lisans ve doktora eğitimine başlayanlar ile hukuk alanında eğitim görenler, hâkimler, savcılar ve adli kolluğun (polis ve jandarma) kriminal birimlerinde çalışan uzmanları hedef kitleye alan bu kitap ile açık, anlaşılır ve görsellerle desteklenen temel bir kaynak oluşturmaya özen gösterdik. Suç Araştırmalarında Kriminal Yaklaşımlar kitabının buz dağının görünmeyen kısmı ile ilgilenen adli bilimlerin yetkinliğini artırması dileğiyle.” şeklinde konuştu. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu başarılı kitap çalışmalarından ötürü öğretim üyelerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Bu habere de bakabilirsiniz

KARANTİNA 5 GÜN UZATILDI

Korona virüs (Covid19) vakalarının artış göstermesi nedeniyle 10 gün karantinaya alınan Kütahya’nın Dumlupınar ilçesine bağlı …