Anasayfa / EKONOMİ / ÇİFTÇİYE 2 MÜJDE BİRDEN

ÇİFTÇİYE 2 MÜJDE BİRDEN

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çiftçilere verdiği müjdeleri paylaştı.

DESTEK 2 KATINA ÇIKTI

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan Çiftçilerimize Müjde” diyerek alınan kararları şu şekilde paylaştı: “Dünya ve ülke piyasalarında artan gübre fiyatları üzerine gübre desteklerini yüzde 100 artışla 2 katına çıkarıyoruz.  Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububat ürünlerinde dekara 8 lira olan desteği 16 liraya yükseltiyoruz. Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ise ilave olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesini 20 liraya yükseltiyoruz. Bu destek ödemeleri ilkbahar döneminde hesaplarına yatırılacaktır. “Toplamı 311 milyar TL’yi bulan destek ve teşviklerle sıkıntıları bir nebze hafifletmenin gayreti içindeyiz. Çiftçilerimiz üretmeye devam ettikleri müddetçe biz de onları desteklemeyi sürdüreceğiz. Sosyal destek kısa çalışma ödeneği, nakti destek, işsizlik ödeneği başlıkları altında 53 milyar lirayı buldu. Kısa çalışma ödeneğini Mart ayı sonuna kadar uzatıldı.”

Bu habere de bakabilirsiniz

İHRACAT DA İTHALAT DA AZALDI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan genel ticaret sistemi kapsamında üretilen geçici …