Anasayfa / EKONOMİ / “İŞ HAYATI DİNAMİK BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR”

“İŞ HAYATI DİNAMİK BİR ŞEKİLDE SÜRÜYOR”

1. OSB yönetimi ile bir araya gelen AK Parti Kütahya heyeti, hükümet tarafından sağlanan destekler sayesinde ilimizde iş hayatının dinamik bir şekilde devem ettiğine dikkat çekti.

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ve Milletvekilleri Ahmet Tan ve Ceyda Çetin Erenler Birinci Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu, Başkanvekili Emin Yüce, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Alper Olgun, Seydi Ahmet Saraç ve OSB Müdürü Veli Yılmaz’la bir araya geldiler. Pandemi sürecinin ekonomiye etkilerinin görüşüldüğü ziyarette OSB’nin üretim faaliyetleri, yatırım ve istihdam hedefleri istişare edildi.

119 FABRİKANIN 89’U AKTİF OLARAK ÇALIŞIYOR

Ziyaret sonrasında ortak bir basın açıklaması düzenleyen AK Parti Kütahya heyeti: “İnsan sağlığı kadar ekonomik hayat da ciddi tehdit altında. Çoğu ülkenin çaresiz kaldığı bu süreçte Türkiyemiz güçlü iktidarı, etkili siyasi ve ekonomik yapısı, yerli üretimi teşvik eden politikaları ile geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir. Devletimizin çalışanlarımıza ve esnaflarımıza sağladığı destekler sayesinde ilimizde de iş hayatı dinamik bir biçimde devam etmektedir. 1’nci OSB’mizde bulunan 119 fabrikadan 89’u aktif olarak üretim yapmakta, yeni binaların yapım çalışmaları hızlı bir biçimde devam etmektedir. 40 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan ve 350 kişinin istihdam edileceği tekstil fabrikasının yer tahsisi yapılmış olup inşaat çalışmalarına başlanmıştır. Ayrıca; Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan protokol kapsamında Kütahyamızda inşa edilecek olan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için de yer tahsisi yapılmıştır. TOBB tarafından yapılacak olan okulumuzun atölyeleri ve pansiyonu OSB yönetimimizce yapılacaktır. Okulumuzun faaliyete geçmesiyle alanında uzman teknik eleman sayısı ilimizde daha da artacak böylece istihdam ve üretim daha da güç kazanacaktır. İlimizde ekonominin güçlenmesi ve istihdamın artması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz güçlü Türkiyemize üretkenliği ve gayretiyle değer katan bir Kütahya” ifadelerine yer verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

BİR PAZAR DAHA KÜÇÜKBAŞ HAYVANLARA KAPATILDI

Aslanapa ilçesinde görülen koyun ve keçi çiçeği hastalığı nedeniyle, hayvan pazarı küçükbaş hayvanlar için kapatıldı. …