Anasayfa / GÜNDEM / “KÜTAHYA YOKLARI OYNAYAN BİR ŞEHİR”

“KÜTAHYA YOKLARI OYNAYAN BİR ŞEHİR”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığında İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz ile birlikte basın açıklaması düzenleyen CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya’ya verilen sözlerin yerine getirilmediğinin altını çizdi. 2021 yılı bütçesinden ilimize 260 milyon liralık bir pay ayrıldığını ifade eden Kasap: “Kütahya yokları oynayan bir şehir” dedi.

2020 yılına korona virüsün damga vurduğunu söyleyen Ali Fazıl Kasap, salgın sürecinde esnafın mağdur olduğunu ifade etti. Pandemi sürecindeki sağlık koşullarından bahseden Milletvekili Kasap: “Kütahya hastane altyapısı yeterli olmadığı için yoğun bakımlarda, koridorlarda ve ilçe hastanelerinde bir sürü hastamız öldü. O arada başka hastalıklardan ölen hastalarımız oldu. 20 milyon doz aşı gelecekti, Ocak ayı bitiyor. 11 Aralıkta aşı yapacaktık, aşıya başlayamadık. Şu anda sembolik olarak sadece sağlık personeli ve 85 yaş üzeri aşılanıyor. Akşamları saat dokuzdan sonra ve hafta sonu sokağa çıkmayı engelleyerek sadece hastalığı geciktirebilirsiniz. Salgının tek çaresi aşı. En kısa zamanda toplumun en az yüzde 60’ının aşılanması gerekiyor. Önümüzdeki süreçte Haziran’a kadar aşı yapılamazsa 2021 yılı da bizim için hüsran olacak” dedi.

“DÖNÜM BAŞINA 15 LİRA DESTEK”

Dondan zarar gören çiftçilere verilen desteklere de değinen Ali Fazıl Kasap, dönüm başına 15 lira destek verildiğini açıkladı. Kütahya’nın yüzde 80’inine yakın alanda çiftçilerin mağdur olduğunu ifade eden Milletvekili Kasap zararın çok büyük olduğunu belirtti. Son olarak Kütahya’nın 2021 yılı bütçesinden aldığı bedelin 260 milyon lira olduğuna dikkat çeken Ali Fazıl Kasap, Kütahya’nın yokları oynayan bir şehir olduğunu söyledi.

Bu habere de bakabilirsiniz

KIZILAY KÜTAHYA KADIN KOLLARI YAŞLILARI UNUTMUYOR

Türk Kızılay Kütahya Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara moral …