Anasayfa / EKONOMİ / 1. ULUSLARARASI GÜMRÜK VE TİCARET KONGRESİ DÜZENLENECEK

1. ULUSLARARASI GÜMRÜK VE TİCARET KONGRESİ DÜZENLENECEK

Ticaret Bakanlığı ve Gümrük Ticaret Müfettişleri Derneğinin himayelerinde, düzenlenecek I. Uluslararası Gümrük ve Ticaret Kongresi’nde Rektör Prof. Dr. Kazım Uysal onursal kurul üyesi, Tasarım Teknokent Genel Müdür Prof. Dr. Ersan Öz ise kongre başkanı olacak.

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Ticaret Bakanlığının himayelerinde düzenlenecek I. Uluslararası Gümrük ve Ticaret Kongresi’nde onursal kurul üyesi olacak.

Ticaret Bakanlığının Gümrük Ticaret Müfettişleri Derneği ile ortaklaşa düzenleyeceği ve 20-22 Mayıs tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecek kongrede Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’a onursal kurul üyeliği, Kütahya Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz’e de kongre başkanlığı daveti gönderildi.

KÜRESEL SALGIN SONRASI YENİ DÜNYA TİCARETİ TARTIŞILACAK

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile birlikte Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin de destek verdiği kongrede küresel salgın sonrası yeni dünya ticareti tartışılacak. Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinden katılımın gerçekleşeceği kongrede dış ticaret, gümrük, vergi, hukuk, finans gibi konularda tebliğler çevrim içi olarak kabul edilecek.  Katılımcılar kongreye ilişkin ayrıntıları www.gumrukticaretkongresi.org adresinden öğrenebilecek.

Bu habere de bakabilirsiniz

İHRACAT DA İTHALAT DA AZALDI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan genel ticaret sistemi kapsamında üretilen geçici …