Anasayfa / EKONOMİ / 30 AĞUSTOS OSB’DE BİN 237 KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

30 AĞUSTOS OSB’DE BİN 237 KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

Kütahya Valisi Ali Çelik, 30 Ağustos Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimini ziyaret ederek faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. 

Vali Ali Çelik’i Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çetiner, Başkan Vekili Mahmut Öztaş ile OSB Müdürü Murat Demir karşıladı.  30 Ağustos OSB’nin faaliyetleri ve işleyişleri hakkında bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çetiner, 30 Ağustos OSB’de bin 237 kişinin istihdam edildiğini söyledi. 

KAHRAMANMARAŞ KÂĞIT TARAFINDAN KURULACAK FABRİKAYLA 100 PERSONEL İLAVE İSTİHDAM OLUŞTURULACAK

Yeni yatırımlar hakkında da bilgiler veren Çetiner, “17 bin m2 ilave tahsisi yapılan alana Kahramanmaraş Kâğıt San. ve Tic. A.Ş. tarafından kurulacak fabrikayla 100 personel ilave istihdam oluşturulacak. İkinci kâğıt makinesi faaliyete geçtiğinde ise 300 personel istihdam edilecek.” Dedi.

NG KÜTAHYA SERAMİK’İN YEİN YATIRIMI İLE BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

NG Kütahya Seramik’in yeni yatırımının birinci aşamasının 29 Ekim 2021’de devreye alınacağını belirten Çetiner, “Yapılan bu yatırımla bin kişi istihdam edilecek” dedi.

VALİ ALİ ÇELİK: KÜTAHYA İÇİN ÜRETEN HERKESİN YANINDAYIZ

Yatırımlardan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, “Kütahya için üreten, taş üstüne taş koyan herkesin yanındayız” dedi. Ziyaret, görüş ve önerilerin paylaşılmasının ardından sona erdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

BİR PAZAR DAHA KÜÇÜKBAŞ HAYVANLARA KAPATILDI

Aslanapa ilçesinde görülen koyun ve keçi çiçeği hastalığı nedeniyle, hayvan pazarı küçükbaş hayvanlar için kapatıldı. …