Anasayfa / YAŞAM / Kültür-Sanat / LOGO VE TASARIM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

LOGO VE TASARIM YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

Kütahya Ülkü Ocakları tarafından Merhum Ahmet İnal anısına düzenlenen “Logo Tasarım Yarışması” ile Merhum Reşat Ekin anısına düzenlenen “Kompozisyon Yarışması”nda dereceye giren eserler belli oldu.

Kütahya Ülkü Ocakları Eğitim Koordinatörlerinin değerlendirmeleri sonucu Kompozisyon Yarışması’nda Nazife Aydoğdu birinci olurken, Miraç Bahar Balkaya ikinci, Nesli Su Çevik ise üçüncü oldu.

TASARIMDA BİRİNCİLİK SEÇİL BİLGEN’İN

Logo Tasarım Yarışmasında ise “Nazar Değmesin Kütahyam” temalı tasarımı ile Seçil Bilgen birinciliğin sahibi oldu. Tasarımını anlatan Seçil Bilgen: “Kütahya hem tarihsel hem de sanatsal zenginliklere sahip olması nedeniyle bu zenginlikleri simgeleyen öğeleri nazar boncuğu şeklinde birleştirdim. Nazar boncuğunda görünen öğelere baktığımızda: mermi taşıyan kağnı arabası Kurtuluş Savaşımızı, kağnı arabasının tekerleği ve çevresindeki ay Türk Bayrağımızı, tarihi konak, cami ve Aizanoi Kütahya’nın tarihi yapılarını, beşgen şeklindeki geometrik desen Türk sanatına ait motifleri, logonun altındaki şeklin dışı Kütahya çinisinin ana öğesi olan laleyi, şeklin içi de Kütahya şehrinin simgesi olan vazoyu simgelemektedir. Bu logonun tasarımında kullanılan sarı, koyu mavi ve beyaz renkler nazar boncuğunun renklerine uygun olacak şekilde yerleştirilmiştir. Ayrıca çinicilik sanatını vurgulamak için de koyu mavi ve beyaz renk kullanılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

FOTOĞRAF TUTKUNLARI KÜTAHYA’YI TANITIYOR

Kütahya’da fotoğraf tutkunları, hazırlanan proje kapsamında kenti her yönüyle fotoğraflayıp tanıtıma katkı sunacak.  “TARİH, KÜLTÜR, …