Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / DEMİRTAŞ: “HEM DİNİ HEM MİLLİ BİR GÖREV”

DEMİRTAŞ: “HEM DİNİ HEM MİLLİ BİR GÖREV”

Havaların soğuması ve kar yağışının başlaması üzerine açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş; gıda, ısınma ve barınma ihtiyacı olan vatandaşların kendilerine bildirilmesini talep ederek, zor durumda olan vatandaşların dertlerine çözüm bulmanın hem dini hem de milli bir görev olduğunu söyledi.

Müftü Demirtaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Hepimiz, ‘Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir” diyen bir medeniyetin mensuplarıyız. Özellikle pandemi nedeni ile işini kaybeden, aç ve açıkta kalan, pazar parasını bile temin edemeyen aileler, yaşlılar, çocuklar var. Devletimiz elinden gelen bütün gayreti gösteriyor. Devletin de gücü bir yere kadar. Müslüman bir fert olarak, duyarlı bir vatandaş olarak bizim de gözlemlerimiz olmalı. Hakikaten toplumda, derdini söylemeyen nice kişiler ve kimsesizler var” dedi.

“YETKİLİLERE BİLDİRELİM, TAKİPÇİSİ OLALIM”

Her bir vatandaşın kendi komşusunu, mahallelisini bilmesi, sorması ve soruşturması gerektiğini söyleyen Hüseyin Demirtaş: “Şu pandemi döneminin özel şartlarını da dikkate alarak, etrafımızda bir gözlem yapalım. Mahallemizde, gıda, giyim, ısınma, barınma sorunu yaşayan kardeşlerimize yardımcı olalım. Yetkililere bildirelim, biz de takipçisi olalım. Özellikle şu ocak ve şubat ayları çok önemli. İnşallah, ilkbaharla birlikte hem pandemiden kurtuluruz hem de ekonomik hareketlilik başlar” ifadelerini kullandı. Müftü Demirtaş, konu ile ilgili il müftülüğü ve ilçe müftülükleri personeliyle birlikte harekete geçileceğini belirterek kimsesizlerin kimsesi olunacağını belirtti.

Bu habere de bakabilirsiniz

AŞILAMA 30 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde, Bakanlık tarafından ülke genelinde uygulamaya konulan büyükbaş hayvanlara yönelik …