Anasayfa / EKONOMİ / ZAFER’DEN TEKSTİL HAMLESİ

ZAFER’DEN TEKSTİL HAMLESİ

Zafer Kalkınma Ajansı koordinasyonunda, Kütahya’nın da aralarında bulunduğu TR33 Bölgesinin tekstil üretimindeki yeri ve teknik tekstil üretimi için fiziki ve beşeri gerekliliklerin tespit edileceği çalışmaya katkı sunmak adına paydaşların katılımıyla çalıştay düzenlendi.

ZADER tarafından yürütülen “TR33 Bölgesi Teknik Tekstil Üretimi Yol Haritası” çalışmasının amacı Bölgenin mevcut durumu ile ulusal ve uluslararası durumu ve yönelimi kesiştirilerek kısa-orta-uzun vadeli hedefleri ve aksiyonlarını ortaya koymaktır.

PAZAR ARAŞTIRMASI YAPILACAK

Çalışmada kapsamında; illerde, hangi firmalar tarafından teknik tekstile yönelik hangi ürünlerin üretilebileceği araştırılacak. Bölgede üretilebilecek teknik tekstil ürünlerine yönelik ulusal ve uluslararası düzeyde pazar araştırması yapılacak. Teknik tekstil üretimi ile ilgili ulusal ve uluslararası iyi uygulama örnekleri içerisinde Bölgede uygulanabilecek özelliklere sahip olanlar hakkında bilgi verilecek. Teknik tekstil üretimine yönelik ihtiyaç duyulan kaynaklar ortaya konulacak ve kaynaklara ulaşım yol haritası belirlenecek. Teknik tekstil üretiminde ihtiyaç duyulan, uluslararası geçerliliğe sahip belge ve sertifikalar tespit edilecek ve açıklanacak.

FİRMALARA ANKET UYGULANDI

Çalışma kapsamında TR33 Bölgesindeki paydaşlar ziyaret edilerek, ilgili firmalara anket uygulandı ve bölgede öne çıkan teknik tekstil konuları ve ürünleri tespit edildi. Online olarak düzenlenen çalıştay kapsamında ise elde edilen bilgiler paylaşılarak yol haritasının oluşturulması için katılımcılardan görüşler alındı.

Bu habere de bakabilirsiniz

BİR PAZAR DAHA KÜÇÜKBAŞ HAYVANLARA KAPATILDI

Aslanapa ilçesinde görülen koyun ve keçi çiçeği hastalığı nedeniyle, hayvan pazarı küçükbaş hayvanlar için kapatıldı. …