Anasayfa / EKONOMİ / TKDK’DAN 125 MİLYON AVROLUK DESTEK

TKDK’DAN 125 MİLYON AVROLUK DESTEK

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörlüğü, IPARD II Programı Onuncu Başvuru Çağrı İlanına çıkıldığını duyurdu. Kütahya’nın da aralarında bulunduğu 42 ilin faydalanabileceği çağrı kapsamında başarılı bulunan projelere toplamda 125 milyon avro destek verilecek.

TKDK, IPARD II Programı kapsamında Onuncu Başvuru Çağrı İlanına çıktı. Çağrı sürecinde “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” ve “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirleri kapsamında başvurular kabul edilecek.

YÜZDE 70’E VARAN HİBE DESTEĞİ

“Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” kapsamında; süt, kırmızı et, kanatlı eti ve yumurta üreten Tarımsal işletmeler proje başvurundan bulunabilecek. Toplam 45 milyon avro destek bütçesinin ayrıldığı alanda proje başına yüzde 50 ile yüzde 70 oranında destek sağlanacak. İkinci başvuru alanı olan “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” kapsamında ise: süt ve süt ürünleri, kırmızı et ve et ürünleri, kanalı eti ve et ürünleri, su ürünleri, meyve ve sebze ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektörlerinden başvuru yapılabilecek. Toplam 80 milyon avro bütçe ayrılan alanda ise proje başına yüzde 40 ile 50 oranında destek sağlanacak.

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI

Çağrı ilanı kapsamında başvurular bugün itibari ile TKDK İl Koordinatörlüğünde kabul edilmeye başlandı.  “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar“ kapsamında online proje başvuru sistemi 16 Mart’ta sona ererken,  program kapsamında başvuruların son teslim tarihi 19 Mart olarak belirlendi. “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” kapsamında ise online proje başvuru sistemi 23 Mart’ta sona erecek,  başvurular ise 26 Mart mesai bitimine kadar yapılabilecek.

Bu habere de bakabilirsiniz

KÜTAHYA KADIN KOLLARI, HER HAFTA YAŞLILARLA BULUŞUYOR

Türk Kızılay Kütahya Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara moral …