Anasayfa / SPOR / ŞİMŞEK’TE SANTRAFOR ARAYIŞI SÜRÜYOR

ŞİMŞEK’TE SANTRAFOR ARAYIŞI SÜRÜYOR

Son maçta sakatlanan Onur Garip’in yeni dönemde oynayamayacağı bilgisini veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, ara dönemde Garip’in yerine oynayacak santrafor arayışlarının sürdüğünü açıkladı. Başkan Işık, santraforun yanı sıra orta sahaya yapılacak transfer işleminin de sonuçlanmak üzere olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Alim Işık, Belediye Kütahyaspor’da ki son durum hakkında açıklamalarda bulundu. Kulübün işleyişi ve hedefleri hakkında bilgiler veren Alim Işık, ara dönem transfer çalışmalarının da sürdüğünü söyledi.

AMATÖRE 200 BİN LİRALIK DESTEK

Amatör spor kulüplerine olan yardımların deva m edeceğine dikkat çeken Alim Işık: “Daha önce karara bağladığımız ve 2020 yılı bütçesinden ayırdığımız 200 bin liralık yardımı yakında bir program dahilinde dağıtımını yapacağız. Ancak amatör spor kulüpleri şu anda fiilen spor yapamaması nedeniyle biraz bekleyelim amacına ulaşsın diyoruz. Bir karar alınır da amatör spor kulüpleri oynamaya başlarsa verdiğimiz para da işe yarasın. Aksi takdirde erken verseydik şu anda faaliyet olmamasına rağmen bu para bir şekilde harcanmış olurdu. Bu nedenle özellikle beklettik” ifadelerine yer verdi.

ORTA SAHAYA YENİ TRANSFER

Başkan Işık, ara dönem transfer çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulundu. Santrafor mevkiinde oynayan Onur Garip, son maçta geçirdiği sakatlık nedeniyle büyük ihtimalle ikinci dönem oynayamayacağını söyleyen Başkan Işık: “İyi transferlerimizden birisiydi. Çok da büyük emeği oldu. On bir golle kendi grubumuzda gol krallığına yükselmiş olan bir kardeşimizi maalesef ikinci yarıda oynatamayacağımız haberini aldık. Ameliyat olacak. Onun yerine teknik ekibimiz şu anda santrafor arayışlarını sürdürüyorlar. Orta sahada bir transfer çalışması sonuçlandı. Kanat ve santrafordaki iyi sporcu arayışlarımız da devam ediyor. Transfer süresinde inşallah sonlandıracağız” diye konuştu.

“TARİH YAZAN BİR TAKIM KURDUK”

Kütahyaspor’un başarılı performansına değinen Alim Işık: “Bu takım son yirmi yılın istatistiklerine baktığımız zaman en parlak dönemini geçiriyor. Son 20 yıla baktığımızda, sadece 2016-2017 sezonunda Kütahyaspor 18’inci olarak bitirmiş. Şu anda Belediye Kütahyaspor bu statüde birinci dönemde 3’üncü durumda. İnşallah dönem sonu hepimizin de bildiği gibi hedefimiz burayı en iyi sonuçla bitirip şampiyon olmak. Tarih yazan bir takım kurduk” dedi.

ÖDÜL VE CEZAYA BAĞLI SİSTEM

Başkan Işık, son olarak kulüp ilkeleri ve işleyişe ilişkin açıklamalarda bulundu. Belediye Kütahyaspor’un ilkeleri olduğuna dikkat çeken Alim Işık: “Bizim şu anda hiçbir para akışımız elden olmuyor. Her sporcumuzun alacağı günü gününe hesap numarasına yatıyor. O ilkeler çerçevesinde bizimle çalışmayı kabul eden sporcularımızı değerlendirmeye çalışıyoruz. İç sahada veya dış sahada galibiyet veya beraberlik olması halinde verilecek primin miktarından kaybedildiği zaman alınacak cezaya kadar her şey sözleşmelere ilave edildi. Kırmız ve sarı kartların dahi cezaya bağlandığı bir sistem kurduk biz. İlk haftalarda kart sayısı fazla olunca hemen ara dönemde bunun tedbirini aldılar. Şu anda kart cezalılarına dahi ceza uyguladığımız bir sistemle ama ödülün de açık olduğu bir sistemle devam ediyoruz. İnşallah bir aksilik olmazsa hedeflerimiz doğrultusunda 5 yıllık görev süremiz içerisinde Belediye Kütahyasporumuzu 1. Lig’de oynayan bir takım haline dönüştüreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere de bakabilirsiniz

TASKK YÖNETİM KURULU ANKARA’DA TOPLANDI

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Kütahya Şube Başkanı Murat Cengiz, Ankara’da düzenlenen Amatör Spor …