Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / “HALKIMIZA DOKUNDUĞUMUZ PROJELER BİZLERİ DAHA ÇOK MUTLU EDİYOR”

“HALKIMIZA DOKUNDUĞUMUZ PROJELER BİZLERİ DAHA ÇOK MUTLU EDİYOR”

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, bir yandan geleceğin Tavşanlı’sını inşa ederken, diğer yandan sosyal belediyecilik adına gencinden yaşlısına her gruptan herkese ulaşabilme gayretinde olduklarını söyledi.

“İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın derdiyle dertleniyoruz” diyen Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, ihtiyaçların giderilmesi için yoğun gayret sarfettiklerin anlattı.

500 AİLEYE SICAK YEMEK

Başkan Güler, Belediye bünyesinde kurulan Aşevi, Sevgi Çarşısı ve Halk Ekmek projeleriyle önemli hizmetler yürüttüklerini ifade ederek, “Aşevimiz vasıtasıyla her gün 500 kişiye sıcak yemek ikram ediyoruz.

172 AİLENİN EKMEK İHTİYACI KARŞILANDI

Halk Ekmek fabrikamızdan da 172 ailemizin ekmek ihtiyacını karşılıyoruz. Ayrıca Sevgi Çarşısı projemiz ile hangi vatandaşımızın ne ihtiyacı varsa onu gidermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

554 KİŞİYE GİYİM

Tavşanlı Belediyesi Sevgi Çarşısı eliyle geçen yıl 554 kişiye giyim, 75 kişiye de talebe göre ev eşyası yardımında bulunduklarını vurgulayan Başkan Güler, “Reçete karşılığında 1508 kişiye ilaç temin ederken, 43 kişiye de akülü ve manuel tekerlekli sandalye, oksijen tüpü, koltuk değneği, yürüteç, elektrikli hasta yatağı ve medikal yardım desteğinde bulunduk. 350 vatandaşa erzak yardımı yaptık ve 100 aileye nakdi destek sağladık” ifadelerini kullandı.  Yardımların yıl boyunca kesinlikle aksatılmadığını vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Pandemi dolayısıyla yöntemlerimizde bazı değişiklikler oldu. Ancak hiçbir vatandaşımızın mağdur edilmemesi için tedbirlerimizi alıyoruz. İlçemizin geleceği adına dev bütçeli yatırımları bir bir hayata geçiriyoruz ama sosyal belediyecilik adına yaptığımız ve doğrudan vatandaşlarımızın hayatlarına dokunduğumuz projeler bizleri daha çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu.  Öte yandan ilçede sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu Tavşanlı Yardım Platformu’na tam destek verdiklerini söyleyen Başkan Güler, “İlçemizdeki STK’lar ile dayanışma içerisindeyiz. Bize gelen hiçbir talebi geri çevirmiyoruz. Yıl içerisinde düzenlenen yardım kampanyaları ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Vatandaşlarımıza dokunan her projede biz de varız” dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

AŞILAMA 30 NİSAN’A KADAR DEVAM EDECEK

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde, Bakanlık tarafından ülke genelinde uygulamaya konulan büyükbaş hayvanlara yönelik …