Anasayfa / EĞİTİM / MESLEKİ EĞİTİME 1.3 MİLYONLUK KAYNAK

MESLEKİ EĞİTİME 1.3 MİLYONLUK KAYNAK

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu üyeleri, KUTSO üyeleri, KUTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (KUTSO MTAL) ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlerinin bir araya geldiği toplantıda, KUTSO’nun paydaşı olduğu projelerin tanıtımı yapıldı. Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 2020 yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Altyapısının Desteklenmesi Mali Destek Programı (MEGDEP) kapsamında desteklenecek projelerle yaklaşık 1.3 Milyon TL mali kaynak mesleki eğitimin geliştirilmesi ve meslek lisesi öğrencilerinin sanayide ara değil “aranan” eleman olarak istihdam edilmesi için kullanılacak.

ÖZOTRAÇ: “KÜTAHYA’DAKİ MESLEKİ EĞİTİMİN GELİŞTİRİLEREK, ÖĞRENCİLERİMİZİN ‘ARANAN ELEMAN’ OLARAK SANAYİMİZE KAZANDIRILACAK”

KUTSO’nun koordinasyonunda, KUTSO MTAL ortaklığı ve Nafi Güral Yatırım A.Ş.’nin desteğiyle yürütülecek “KUTSO ile Mesleki ve Teknik Eğitimde Sonuç Odaklı İş Birliği” başlıklı proje ile hem KUTSO MTAL’de yüksek teknolojili bir simülasyon laboratuvarı kurulacak, hem de öğrencilere staj ve istihdam imkanları sağlanacak.  KUTSO MTAL koordinasyonu, KUTSO ortaklığı ve Keramika’nın desteğiyle yürütülecek “İşgücü Talebine Duyarlı Mesleki Eğitime Hazırlanıyoruz” projesiyle ise proje temelli iş birliği kültürü geliştirilerek hem lisenin alt yapısı geliştirilecek, hem de öğrencilerin nitelikli çalışanlar olarak sanayiye kazandırılması sağlanacak.  Bunların yanı sıra, Atatürk MTAL tarafından KUTSO’nun desteğiyle yürütülecek “EMEK–Endüstri 4.0’ın Mesleki Eğitime Katkısı” başlıklı projeyle de öğrencilerin yeni üretim teknolojilerine hazırlanmasına katkı sağlanacak.  Üç proje de Zafer Kalkınma Ajansı tarafından mali olarak desteklenirken, KUTSO, projelerin yaklaşık toplamda 150.000 TL. olan eş finansmanını karşılayarak, projelerin finansmanına da destek vermiş olacak. Projelerin tanıtımında hitap eden KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral’ın liderliğinde, mesleki eğitimin Kütahya’da geliştirilmesi için KUTSO’nun yoğun gayret sarf ettiğini ifade etti. Özotraç, ülkemize örnek olacak çalışma ve projelerle Kütahya’daki mesleki eğitimin geliştirilerek, öğrencilerimizin “aranan eleman” olarak sanayimize kazandırılmasının öneminin altını çizdi. KUTSO MTAL ve Atatürk MTAL müdür ve öğretmenleri de KUTSO ve Zafer Kalkınma Ajansı’nın eğitime verdiği destekten dolayı teşekkürlerini ilettiler.

Bu habere de bakabilirsiniz

“BİTTİK, TÜKENDİK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz haftalarda kabine toplantısı sonrası Mart …