Anasayfa / YAŞAM / Kültür-Sanat / GELECEĞİN RESSAMI ELİF AZRA TEBRİK EDİLDİ

GELECEĞİN RESSAMI ELİF AZRA TEBRİK EDİLDİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Bilim Sanat Merkezleri arasında düzenlenen resim yarışmasında, Türkiye birincisi olan Kütahya Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencisi Elif Azra Okçu’yu kabul etti. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı GPDP 2019/1 projesi kapsamında, Türkiye çapında Bilim Sanat Merkezleri arasında düzenlenen lösemi farkındalığına katkı sağlamayı amaçlayan resim yarışmasından birincilikle dönen Elif Azra Okçu’nun başarı öyküsünü dinleyen Rektör Prof. Dr. Kavuncu, Okçuyu tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 

HİSLERİNİ LÖSEMİLİ ÇOCUKLARLA PAYLAŞMAK İSTEDİ

Elif Azra Okçu yaptığı resim ile ilgili, “Görsel çalışmamda kullandığım sakura ağacının çiçekleri ölümle yaşam arasındaki anı temsil eder. Bu çiçeklerin pembe rengi mutluluğu beyaz rengi ise huzuru temsil eder. Siyah beyaz olarak resmedilen eserin üzerindeki bir diğer ayrıntı ise renkli ışıklardır. Bu ışıklarda umudun hep var olduğu anlatılmaktadır. Çok sevdiğim ülke olan Japonya’da bir sokağı gezerken hissettiğim huzuru, bütün dünya üzerinde lösemiyle mücadele veren çocuklarla paylaşmak istedim.” dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

“BİR KAP SU BİR KAP MAMA”

Çavdarhisar ilçe Kaymakamlığı tarafından soğuk kış günlerinde aç kalan sokak hayvanları için belli noktalara yiyecek …