Anasayfa / GÜNDEM / SİYASİ YUMUŞAMA GEREKİYOR

SİYASİ YUMUŞAMA GEREKİYOR

Bütün dünya koronavirüs aşısını birçok ülkenin bularak aşılama mücadelesine başlamışken, birden korkunç virüsün mutasyona uğradığı bilim çevrelerini endişeye sevk etti.

Bir kısım bilim adamları aşının mutasyonlu koronavirüse karşı da etkili olabileceğini söylemekte iseler de henüz doyurucu bir cevap bulunmuş değil. Umarız beklenen sonuç alınır da dünya ulusları yeniden nefes alırlar, rahatlamış olurlar.

Ülkemiz siyasi partileri, yönetim bu korkunç hastalığın yok edilmesi için el birliği yapıp çareler üreteceklerine; siyasi arenada sert sözlerle birbirlerine laf yetiştirmekteler.

Demokrasi ile yönetilen ülkelerde siyasi partiler olacaktır. İktidarın uygulamalarında muhalefet partisinin kanunlara, hukuka, insan haklarına uygun olup olmadığını denetleyerek görüşlerini kamuoyuyla paylaşacak, hataları anlatacak ve olması gerekeni dile getirecektir.

İktidar da yaptığı işin, aldığı kararların neler getirdiğini cevaplayarak doğru, yanlış aydınlığa kavuşacaktır. Öfkeli, sert, konu ile ilgili olmayan, sen geçmişte daha beterini yaptın, sen anlamazsın vs. gibi sözlerle cevap vermek, siyasi ortamı germekte. İktidarın siyasi partileri, liderlerini aşağılayan davranıştan uzak olup, yumuşak üslup kullanırsa, diğer siyasi partiler de üsluplarını ona göre kullanmak zorunda kalacaklardır. Halkımızda demokratik ortamda huzurlu, kardeşçe can cana yaşayacaktır.

Bu habere de bakabilirsiniz

KÜTAHYA KADIN KOLLARI, HER HAFTA YAŞLILARLA BULUŞUYOR

Türk Kızılay Kütahya Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri, mahallelerdeki 65 yaş ve üzerindeki yaşlılara moral …