Anasayfa / GÜNDEM / HAYDİ KÜTAHYA VAZONU SEÇ!

HAYDİ KÜTAHYA VAZONU SEÇ!

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın vizyon projelerinden olan “Vazo Kule” için anket düzenlendi. 10 gün boyunca sürecek ankette 3 farklı proje Kütahya halkına sorulacak ve en çok oyu alan Vazo Kule projesi için çalışmalar başlayacak.

Kütahyalıların merakla beklediği Vazo Kule projeleri görücüye çıktı. Son kararı halkın vereceği projede oy vermek isteyenler, Kütahya Belediyesinin resmi sitesinden erişime açılan ankete katılabilecek.

DETAYLAR BELLİ OLDU

Kütahya’nın tanıtımında önemli rol oynayacak projenin detayları da belli oldu. Yaklaşık 23 bin metrekarelik bir alan içerisine yapılacak projenin yüksekliği 70 metre olacak.  Kütahya’nın ciddi problemlerinden otopark sorununun da göz ardı edilmediği projede bodrum katta otopark ve oto yıkama bulunurken, zemin katta da kule giriş alanı, kafeler ve sosyal alanlar yer alacak. Ziyaretçilerine 360 derecelik bir açıyla Kütahya manzarası sunacak projenin üst katlarında ise mağazalar, marketler, pastane vb. alanlar, çok amaçlı salonlar, sanat galerisi, restoran, bilim merkezi, açık ve kapalı seyir alanları, Kütahya’nın yöresel ve el sanatları ile satış ve tanıtım ofisleri bulunacak.

OYLAMA 10 GÜN SÜRECEK

Kütahya Belediyesi’nin sitesinden erişime açılan anket 10 gün boyunca sürecek. Ankette üç farklı Vazo Kule projesi Kütahyalıların beğenisine sunuldu. Detaylı bir şekilde proje çizimlerinin incelenebildiği ankette aynı zamanda her Vazo Kule için 3 farklı desen de oylamaya açıldı. 10 günlük anket katılımının ardından yapılan değerlendirme sonucunda en çok oyu alan proje belirlenecek ve vizyonda bir adım daha atılmış olacak.

Bu habere de bakabilirsiniz

GÖZETLEME KULESİ YENİLENECEK

İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Ali …