Anasayfa / EKONOMİ / “İŞİMİN BAŞINDAYIM”

“İŞİMİN BAŞINDAYIM”

DÜNYA KADIN GİRİŞİMCİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü bütün dünyada kutlanıyor. Ulusal ve küresel etkinliklerle kadın girişimcilik ekosistemini bir araya getiren, girişimciliği destekleyen bu önemli günü TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi de “İşimin Başındayım” sloganıyla kutladı.

19 Kasım Dünya Kadın Girişimcilik Günü etkinliği,  TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak tüm üyeler tarafından aynı formatta kutlandı. TOBB Kütahya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sema Güral Sürmeli, Başkan Vekili Semra Sarıışık Tozaraydın ve Kütahyalı birçok kadın girişimci, 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Gününü “İşimin Başındayım” sloganıyla ve çalışıyorken çekildikleri fotoğraflarla sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla kutladı.

RİFAT HİSARCIKLIOĞLU: “KADIN GÜÇLÜ OLURSA AİLE, TOPLUM VE ÜLKE GÜÇLÜ OLUR”

Türkiye Odalar ve Borsalar ve Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Gününü kutlayarak, “Aklın, başarının cinsiyeti olmaz, yapamazsın diyeni dinlemeyin, söze “elinin hamuruyla” diye başlayan herkese itiraz edin, kadın güçlü olursa aile, toplum ve ülke güçlü olur. 19 Kasım Dünya Kadın Girişimciler Günü’nü kutluyorum” İfadelerine yer verdi. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTBO) ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası da (KUTSO)  19 Kasım Kadın Girişimciler Gününü görsellerle kutlayarak kadınların gücüne destek oldu.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu(TOBB KGK), TOBB bünyesinde kadın girişimcilik konusunda genel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan istişari bir kurul. Kurul aynı zamanda kadın girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ile girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak üzere kuruldu. Ülkemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etmenin yanı sıra; kadınlara kişisel gelişim yollarını öğreterek kariyer geliştirme fırsatları sunmak gibi görevleri olan TOBB KGK Bu kapsamda; Girişimci ruhlu kişilere, bu özelliklerini daha etkili ve verimli kullanabilmelerini sağlayacak ve iş kurmayı düşünenlere kuruluş ve devamında işi sürdürme süreçlerinde ihtiyaçları olacak temel bilgileri vermek ve yol göstermek amacıyla seminer, panel ve bunun gibi eğitim etkinliklerinde bulunmak, Girişimcileri ön plana çıkartarak, ülkemizde ki kadın girişimcilik bilincini artırmak,
 Kadın girişimcilerin deneyimli girişimciler yanında staj yapmalarını sağlamak,
 Koçluk sistemi geliştirerek yeni iş kuran girişimcilere deneyimli girişimciler tarafından belli sürelerde destek sağlamak, Üniversiteler ve sektörlerde girişimde bulunulmasına yardımcı olacak politikalar belirlemek ve bu sektörlere kadın girişimcileri yönlendirmek ve teşvik etmek amacıyla kuruldu. Ayrıca TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile koordineli olarak faaliyet gösteren TOBB İl Kadın Girişimci Kurulları da 81 ilde kuruldu.

Bu habere de bakabilirsiniz

AYHAN TOY: “ENGELSİZ BİR GELECEK DİLİYORUZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve yönetim kurulu üyeleri 7-14 Ocak …