Anasayfa / GÜNDEM / ÜMRAN ÖZTÜRK’TEN BAKANLIĞA ZİYARET

ÜMRAN ÖZTÜRK’TEN BAKANLIĞA ZİYARET

Kütahya Engelliler Zafer Spor Kulübü Derneği Başkanı Ümran Öztürk, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’ı makamında ziyaret etti.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan ve Malatya Yeşilyurt Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Şerif Büyükdaş ile birlikte Bakan Yardımcısı Selim Baydaş’a yapmış oldukları ziyarette, Türkiye Görme Engelli Sporları, sağlamış oldukları başarılar ve Türkiye genelinde karşılaşmış oldukları sporcuların ve kulüplerin sorunları, çözüm önerileri ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

YAŞANAN SORUNLARI BİZZAT İLETTİ

Gençlik ve Spor Bakanlığının ve devletin görme engelli sporları ile ilgili sağladıkları hak ve kazanımlar, göstermiş oldukları duyarlılık ve hassasiyet için Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’a teşekkür edildi. Ziyarette Kütahya Engelliler Zafer Spor Kulübü Derneği ve Malatya Yeşilyurt Belediyesi Spor Kulübü, şimdiye kadar illerine ve bünyesinde bulunan görme engelli sporcularına ve görme engelli sporuna sağlamış oldukları katkı ve illerine getirdikleri başarılardan bahsettiler.  İl bazında yaşamış oldukları maddi ve manevi sıkıntıları, karşılaşmış oldukları sorunlar ve bu başarılarla manevi açıdan hissettirdikleri onur, gurur, sevinç ve mutlulukları Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’a ifade ettiler. Bakan Yardımcısı Selim Baydaş da, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından engelli spor camiasına gereken desteklerin verildiğini, bundan sonra da verilmeye devam edeceğini ve her konuda devletin ve bakanlığın yardım ve destek sunacağını, bu konuda hassasiyet gösterdiklerini ve göstermeye devam edeceklerini ifade etti.

Bu habere de bakabilirsiniz

AMERİKA’DA YAŞANANLAR VE DEMOKRASİ DERSİ

Amerika’da yaşananlar Hollywood film senaryolarında üretilmiş kurgusal bir senaryo gibi oluşturulan gerçek bir olaylar zinciri …