Anasayfa / GÜNDEM / “29 EKİM CUMHURİYET’İN İLANI” KISA FİLMİ YAYINLANDI

“29 EKİM CUMHURİYET’İN İLANI” KISA FİLMİ YAYINLANDI

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şubesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet’in İlanı ile ilgili hazırlanan kısa film yayınlandı. Zafere Giden Yol ekibi, Cumhuriyetin nasıl ve ne şekilde kurulduğunu Kütahya’da gerçekleştirdikleri çekimlerle anlattı.

Türk ulusunun şanlı zaferlerinden Cumhuriyet Bayramı’nın 97.yıldönümü kapsamında, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şubesi tarafından Zafere Giden Yol ekibi ile birlikte “29 Ekim Cumhuriyet’in İlanı” adında bir kısa film çekildi. Cumhuriyet’i korumak, kollamak, yaşatmak amacıyla çekimleri yapılan kısa filmde, milli birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın üst düzeye çıktığı, Türkiye’nin en önemli milli bayramlarından biri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın nasıl ilan edildiği aktarıldı. Muharip Gaziler Derneği başkanları ve üyeleri ile çekilen kısa filmde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıran oyuncu Uğur Er,Bu kısa tanıtım film Kütahya Muharip Gaziler derneği başkanı ve üyeleri ile çekilmiştir. Bu oluşumda emeği geçenlere teşekkür ederiz.  Şanlı bayrağımızı taşıyan Yüylük köyü sakinlerinden Allah razı olsun bizlere bir kez daha gösterdi ki fıtrat değişmiyor ve yıllar geçse de halkımız vatanın milletinin yanında.” İfadelerine yer verdi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Şaban Başoğul ise, 10 Kasım ve 24 Kasım’a hitaben de çekimlerin yapılacağını bildirdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

“BİTTİK, TÜKENDİK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz haftalarda kabine toplantısı sonrası Mart …