Anasayfa / EKONOMİ / KÜÇÜK ESNAFIMIZIN SIKINTILARINI BİR KERE DAHA DİLE GETİRDİK

KÜÇÜK ESNAFIMIZIN SIKINTILARINI BİR KERE DAHA DİLE GETİRDİK

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrasında yapılan görüşmeler hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özotraç, Kütahya ekonomisinin masaya yatırıldığını kaydederek küçük esnafın sorunlarını bir kere daha dile getirdiklerini kaydetti.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Kütahya Ticaret Borsası Başkanı Necati Gültekin, Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Öztürk, Simav Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Kazcıoğlu, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Efe, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.  Oda/borsa üyelerinin ve ilin sorunlarının aktarıldığı ziyarette; Zafer OSB’nin ihaleden sonraki süreci, TOBB tarafından Kütahya’ya inşa edilecek meslek lisesi ve TOBB ETÜ tarafından yapılacak eğitim fakültesi istişare edildi.

TOBB FAKÜLTESİ PANDEMİDEN DOLAYI GECİKTİ

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan İsmet Özotraç, istişaresi yapılan konular hakkında bilgiler verdi. Özotraç: “Simav, Gediz, Tavşanlı ve Kütahya Ticaret Borsası başkanımızla beraber Rifat Beyi ziyarette bulunduk. Her ilçenin kendisine ait bazı problemleri var onları anlattık. Kütahya için de bilhassa Zafer Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili istişarelerde bulunduk. TOBB tarafından Kütahya’ya yapılması planlanan endüstri meslek liseleri ile ilgili olan hususlar görüşüldü. Kütahya’ya yapılması planlanan TOBB ETÜ’nün de devrede olduğu ancak pandemiden dolayı eğitimin gerçekleştirilemediği noktasında görüşmelerimiz oldu” ifadelerine yer verdi.

SÜRENİN UZAMASINI TALEP ETTİK

Pandemi sürecinde sanayiciler için verilen taksitli kredilendirmelerin yıl başında sona ereceğini kaydeden İsmet Özotraç, bu sürenin uzatılması için de Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştüklerini kaydetti. Kütahya ekonomisinin de masaya yatırıldığını dile getiren Özotraç: “Küçük esnafımızın ne kadar sıkıntıda olduğunu bir kere daha dile getirdik” dedi. TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu da, Kütahya heyetine, çalışmalarından ve ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu belirterek, iyi dileklerini paylaştı.

Bu habere de bakabilirsiniz

MHP KUŞU BELDE BAŞKANI KALBİNE YENİK DÜŞTÜ

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Kuşu beldesinin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belde Başkanı Selami Bozkurt(43), geçirdiği …