Anasayfa / GÜNDEM / SÖYLEYE SÖYLEYE DİLİMİZDE TÜY BİTTİ

SÖYLEYE SÖYLEYE DİLİMİZDE TÜY BİTTİ

Meclis Genel Kurulu’nda söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, Kütahya’nın karayolları ve ilçe bağlantı yollarının sorunlarını dile getirdi. Domaniç, Emet, Hisarcık, Tavşanlı, Simav, Demirci yollarının berbat vaziyette olduğunu söyleyen Milletvekili Kasap: “2 yıldır söyleye söyleye dilimizde tüy bitti” dedi.

Milletvekili Fazıl Kasap, Kütahya’nın sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor. Daha önce kentsel dönüşümde olan Osmangazi Mahallesini meclise taşıyan Milletvekili Kasap, son olarak il ve ilçelerin yollarında yaşanan sıkıntıları ifade etti.

ÇİFTÇİ DE MAĞDUR EDİLDİ

Kütahya’daki pek çok bağlantı yolunun perişan vaziyette olduğunu söyleyen Kasap, yaşanan bu durumun 2020 Türkiye’sine hiç yakışmadığını dile getirdi. Kasap: “Hiç uçuşun olmadığı Zafer Havalimanıyla meşhur olan ilimiz Kütahya’da karayolları ve ilçe bağlantı yolları çok ciddi sıkıntılar yaşıyor. Domaniç, Emet, Hisarcık, Tavşanlı, Simav, Demirci yolları berbat vaziyette. Balıkesir-Kütahya yolu benim yaşımı geçti hâlâ bitmedi. Domaniç, İnegöl, Tavşanlı yolu perişan ve bakımları seneye bırakıldı. Borun geçtiği araziler, 13 kilometre yolu kırk beş dakikada alıyorlar ve işçi servisi taşınıyor. Açılan ilçe yollarında kamulaştırma bedeli üç yıldır ödenmedi, çiftçi de mağdur edildi. Borun, sülfürik asidin yollara saçılmasından dolayı yolların çok kötü vaziyette ve bakımları seneye bırakılmış” açıklamasında bulundu.

2020 TÜRKİYE’SİNE YAKIŞMIYOR

Kütahya’daki bu yolların 2020 Türkiye’sine hiç yakışmadığını kaydeden Milletvekili Ali Fazıl Kasap: “2 yıldır söyleye söyleye dilimizde tüy bitti! Kütahya’da karayolları ve ilçe bağlantı yolları hala yapılmayı bekliyor. Domaniç, Emet, Tavşanlı, Hisarcık, Simav ve Kütahya Balıkesir yolu hala perişan vaziyette. Kütahya her alanda olduğu gibi altyapı sorunlarıyla da boğuşmaya devam ediyor. Çok sayıda kazanın yaşandığı ve vatandaşlarımızın mağdur edildiği bu yollar artık yapılmalı” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere de bakabilirsiniz

YELDA İPEKLİ KÜTAHYA PORSELEN’İN 50. YILINI KUTLADI

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetim Uzmanı Yelda İpekli, Kütahya Porselen’in 50. Yılı nedeniyle sosyal medya hesabından …