Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / EV ZİYARETLERİ YASAKLANDI

EV ZİYARETLERİ YASAKLANDI

Tüm dünyayı tehdit eden ve insan hayatı için risk teşkil eden korona virüs salgını ile mücadele etmek kapsamında yeni tedbirler alındı. Tavşanlı, Domaniç ve Emet kaymakamlıkları tarafından yapılan açıklamada,  ev ve akraba ziyaretleri, misafirlik, günler, gezekler, mevlit ve doğum günü etkinliklerinin 15 günlüğüne yasaklandığı bildirildi.

ANNE BABA EVİNE BİLE GİDİLMEYECEK

Anne baba dâhil aile büyüklerinin ziyareti, taziye ve hasta ziyaretleri, toplu oturma ve ikram etkinlikleri olmasının; salgının yayılmasında ve bulaşmasında ciddi riskler teşkil ettiği tespit edildi. Bu bağlamda Tavşanlı yerleşim sınırları içerisindeki vatandaşların kalıcı ikametleri dışında çok kısa süreliğine bile olsa doğal afetler dışında; başka haneleri ziyaret etmelerinin ve kapalı veya açık ortamlarda (Site alanında, evlerde, apartman girişi veya bahçelerde, kapı önlerinde vb.) bir araya gelmeleri mazeretlerine bakılmaksızın yasaklandı.

CUMARTESİ PAZARI CUMA PAZARININ OLDUĞU ALANA KURULACAK

Tavşanlı’da Cumartesi günleri kurulan semt pazarının bulaş açısından risk oluşturduğundan dün itibariyle 22 Ekim 2020 tarihine kadar uzatıldı. Toplantıda ayrıca; alınan kararlara uymayan vatandaşlara / işyerlerine idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddelerine göre işlem yapılması ve suç teşkil eden davranışlara gerekli adli işlemlerin başlatılmasına kararı verildi.

Domaniç kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada ise, “İlçemizdeki vakaların süratle artışı sebebiyle; Pazartesi günleri Domaniç merkezde kurulan pazar alanında ve pazar günleri Çukurca Beldesinde kurulan Çukurca pazarında sigara içilmesinin yasaklanmasına, Aile ziyaretleri, bebek ziyaretleri, mevlitler ve toplu olarak bir araya gelinmesi her ne suretle olursa olsun 15 gün süreyle yasaklanmasına, Vatandaşlarımızın toplu olarak bir araya geldiği, köy odaları ve aynı maksatla kullanılan mekânların kapatılmasına karar verilmiştir.” İfadelerine yer verildi.

Emet Kaymakamlığı’nın kontrollü sosyal hayat döneminde salgınla mücadele için etkin olarak tedbirlere riayet edilmesinin önemine dikkat çekildiği açıklamada, “Bu amaçla salgınının yayılmasını ve vatandaşlarımızın hayatlarının tehdit edilmesini engellemek için ilçemizde ev ziyaretleri, misafirlik, günler, gezekler, akraba ziyaretleri, mevlit, doğum günü partileri gibi insanların toplu olarak bir araya gelmelerini sağlayan faaliyetlerin 15 gün süre ile sınırlandırılmasına karar verildi.” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, kararlara uymayanlar hakkında İl Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince idari para cezası verileceği, ayrıca Türk Ceza Kanunu’nun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı belirtildi.

Bu habere de bakabilirsiniz

YELDA İPEKLİ KÜTAHYA PORSELEN’İN 50. YILINI KUTLADI

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetim Uzmanı Yelda İpekli, Kütahya Porselen’in 50. Yılı nedeniyle sosyal medya hesabından …