Anasayfa / EKONOMİ / ‘ENDEKSLERLE TÜRKİYE EKONOMİSİ’ KİTABI ÇIKTI

‘ENDEKSLERLE TÜRKİYE EKONOMİSİ’ KİTABI ÇIKTI

Verimetrik Yazılım ve Danışmanlık Limited Şirketi kurucusu Utku Ekmekçi, Prof. Dr. Burak Arzova ve Prof.Dr. Ahmet Atakişi ve tarafından yazılan ‘Endekslerle Türkiye Ekonomisi’ kitabı çıktı. Verimetrik Yazılım ve Danışmanlık Limited Şirketinin de veri ve grafiklerle desteklediği Endekslerle Türkiye Ekonomisi, Türkiye ekonomisinin farklı kaynaklarca açıklanan ve ekonominin tüm aktörleri tarafından takip edilen gösterge niteliğindeki veri ve endekslerini tek kitapta topluyor.

Endekslerle Türkiye Ekonomisi kitabında endeks ve verilerin teorik açıklamalarıyla birlikte, grafiklerine, grafik okuma yöntemlerine, neyi nasıl etkilediğine ve kullanım şekline yer verilerek ekonomiyi yeni öğrenenler için başvuru kaynağı olması amaçlanıyor. Bu kitapta yer alan karekodlar sayesinde, sürekli güncellenen içeriğe ulaşılabilir. Kitap yazarlarından Utku Ekmekçi yaptığı açıklamada, “Değerli hocalarımla, dostlarımla yazdığımız ‘Endekslerle Türkiye Ekonomisi’ kitabımız raflardaki yerini aldı. Kitap, her sayfasındaki karekodlar sayesinde kendini sürekli güncel tutmak gibi yenilikçi bir özelliğe, sürekli güncellenen online içeriğe sahip; bu anlamda sanıyorum bir ilk. Benim için parçası olmaktan keyif aldığım, çok özel ve kıymetli bir deneyim oldu. Daha önce yaşamadığım ve yaşamayı da hayal dahi etmediğim bir süreçti, eksik olmasınlar hocalar cesaret verdiler. Burak Arzova ve Ahmet Atakişi’nin büyük emeği ve değerli birikiminin yanında, Verimetrik’in de veri ve grafik desteği var. Verimetrik ekibinden Neşe Güler de sağolsun, en az bizim kadar mesai harcadı; tüm işlerde olduğu gibi bu işte de elim kolum oldu.” İfadelerine yer verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

YELDA İPEKLİ KÜTAHYA PORSELEN’İN 50. YILINI KUTLADI

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetim Uzmanı Yelda İpekli, Kütahya Porselen’in 50. Yılı nedeniyle sosyal medya hesabından …