Anasayfa / GÜNDEM / KISA FİLM ÇEKİMLERİ BAŞLIYOR

KISA FİLM ÇEKİMLERİ BAŞLIYOR

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şubesi tarafından geçtiğimiz aylarda 30 Ağustos Zafer Haftası kapsamında uzun metrajlı anma videosu hazırlanmıştı. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Şaban Başoğul, bu hafta sonu itibariyle Zafer’e Giden Yol 30 Ağustos filminin bir nevi devamı niteliğinde olan kısa film çekimlerine başlayacaklarını duyurdu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Şaban Başoğul, çekilecek kısa filmlerde özellikle 29 Ekim ve 10 Kasım’a hitap edeceklerini, daha sonra da 24 Kasım Öğretmenler gününe hitaben kısa film çekimlerine başlayacaklarını belirtti. Başoğlu, konuyla ilgili yaptığı bilgilendirmede şunlar kaydetti: “Bu hafa sonu Cumartesi, Pazar itibariyle çalışmalarımız olacak, ekibimizdeki arkadaşlarımızı hazırlıyoruz, senaryolarımızı hazırladık. O günkü dönemi yaşatacak elbiselerle ilgili hazırlıklarımızı da az çok tamamladık. Çekim ekibimiz de Antalya’daydı, onlar da geliyorlar.

“CUMHURİYET’İN NASIL VE NE ŞEKİLDE KURULDUĞUNU EKRANA YANSITACAĞIZ”

İl önce buradaki çekim platformumuzdaki en önemli amaç; daha önce çemiş olduğumuz Zafer’e Giden Yol 30 Ağustos filminin bir nevi devamı niteliğinde. O zaman da söylemiştik, devam edecek demiştik ama peyderpey o zamanki tarihi akışıyla neler olacağı konusunda ekip arkadaşlarımızla beraber istişare yaparak hareket ediyoruz. Tabi bu çalışmalarımız içerisindeki ekip arkadaşlarımızın verdiği fikirler, düşünceler içerisinde önümüzdeki pandemi sürecinden dolayı çok etkilendik ama ne kadar etkilensek de biz pes etmedik ve çekimlerimizi de çalışmalarımızın içerisine dahil ettik. Kısa zamanda Cumhuriyet’in ilanıyla ilgili kısa filmimizdeki gayemiz, Cumhuriyetin nasıl ve ne şekilde kurulduğunu ekrana yansıtma konusunda güzel şeyler çıkacağını düşünüyoruz. Daha sonra üzüntülü olarak düşüneceğimiz 10 Kasım, tabi bizi üzüyor ama ne kadar üzse de yaşanmışlıklarla, vefatla hep birbirini görüyoruz. Gazi Mustafa Kemal Paşamız bizim için, Türk halkı için ölümsüz. Onu öyle kabul ediyoruz. Çünkü o bizim önderimiz, onun gösterdiği ilke ve inkılapları doğrultusunda silah arkadaşlarıyla beraber ülkemize bıraktığı Cumhuriyeti, biz daha ileriye götürmek için çaba gösteriyoruz. Yaptığımız aslında bir nevi onun hatıralarındakileri 20.,21. Yüzyıla taşıyıp daha güzel şeyler bırakmak.S

“SÜRPRİZ NİTELİĞİNDE DİYEBİLECEĞİMİZ BİR ÇEKİMİMİZ VAR”

Çekeceğimiz kısa fimlerle özellikle çok önemli olarak, sürpriz niteliğinde diyebileceğimiz bir çekimimiz var. Kütahya için önemli, onu daha sonra söyleyelim ya da çekim esnasında seyredilmesi ve o anda daha iyi anlaşılacağı düşüncesi içerisinde güzel bir çekim olacak diyoruz.

“AMAÇ, GAYE, HEDEF KÜTAHYA”

Çekim yerlerimizle ilgili gerekli izinlerimizi Valiliğimize verdik. Tarihi ve kültürel açısından önemli yerlerde, mekanlarda çekeceğimiz için  onun izinlerini Vali beyimizden ve yetkililerimizden bekliyoruz. Onlar da tabi daha önce çektiğimiz kısa filmdeki gibi bize desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyoruz. Amaç, gaye, hedef Kütahya. Belki Türkiye’de yapılmayanı başarmış 6 kişilik bir ekip olarak çıktığımız ve derneğimizle beraber  onun gösterdiği yolla hareket ettiğimiz noktayı, daha güzel bir şeyler yapmak için de soyunduk. El birliğiyle mücadelemizi verdik, vermeye de devam ediyoruz. Gayretlerimiz, çabalarımız aslında hep kendimiz. Maddi, manevi olarak destek verenlerin hepsine biz teşekkür ediyoruz ama hiç manevi desteğini esirgemeyen Kütahya halkımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizlere sahip çıksınlar, bizlerin yanında olsunlar, bizlerden desteklerini esirgemesinler. Güzel şeyler yapmak için de belki hiç ekran karşısına çıkmamış yeni yüzleri kazandırıp belki daha güzel şeylerle eğitim seviyesine giderek de daha farklı projeler yapacağımızı biliyoruz.

“GİZLİ KAHRAMANLARIMIZ HİKAYELERİ, YAŞANMIŞLIKLARI KALEME ALARAK BİZLERE HAZIRLIYORLAR”

Ekibimiz var, ekibimizde hep gönüllü arkadaşlarımız var. Ekibimizin kilit isimleri her zaman perdenin arka tarafındadırlar. Senaryo ekibimizdeki ve yazılarımıza bizlere büyük destek veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar bizim gizli kahramanlarımız. O gizli kahramanlarımız hikayeleri, yaşanmışlıkları kaleme alarak bizlere hazırlıyorlar. Kendileri pandemiden dolayı şehir dışında olan arkadaşlarımız da var. Sağ olsunlar onlar bizle beraber, gönül birlikteliğimiz hiçbir zaman bitmedi. Aslında onlar da dışarda olmamış olsalardı çekilecek kısa filmler içerisinde onlar da rol almak istiyorlardı aslında ama olmadı. Abi bundan sonraki çekeceğimiz kısa filmlerde onlar da kendileri gönülden rol almak istiyorlar. Burada da çok önemli olarak söyleyeceğim şu: ailelerimize, evlatlarını bu kısa filmde rol almaları konusunda kendilerini gösterdikleri fedakarlıktan dolayı teşekkür ediyoruz. Çünkü yapılanın güzel bir etkinlik olduğunu ve sanatsal yönü kuvvetli olan bir eğitim olduğunu, hiçbir zaman reklam amacı gütmeyen, tamamen Kütahya’ya hitap eden bir görsellik olduğunu gördükleri için, ilk çevirdiğimiz kısa filmde de gördükleri için bizlerin yanında olmaları için kendilerinin teklifleri oldu. Biz de olur dedik, onur duyduk ve mutlu olduk. Her yaş grubundaki insanımız bizlerle birlikte olmak istiyorlar, şu an bunu görüyoruz. Çok sağ olsunlar, ailelerine çok teşekkür ediyoruz. Daha güzel şeyler olacak, sizlere de çok teşekkür ediyoruz. Aslında ilk haberimizi sürpriz olarak yapan sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bizim için çok büyük bir sürpriz oldu. Medya açısından sosyal medyayla paylaşımlarımızın birden yazılı ve görsel haberler içerisinde olması ve daha sonra ulusal medyadaki kişilerin sizin haberinizden istinaden devamı bizleri çok çok mutlu etti, sizlere çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra çekeceğimiz her şeyde de sizler bizim önümüzdeki bir görüntümüzsünüz diyelim. Teşekkür ederiz.” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

YELDA İPEKLİ KÜTAHYA PORSELEN’İN 50. YILINI KUTLADI

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetim Uzmanı Yelda İpekli, Kütahya Porselen’in 50. Yılı nedeniyle sosyal medya hesabından …