Anasayfa / GÜNDEM / VAZO’DA SON KARAR HALKIN

VAZO’DA SON KARAR HALKIN

Belediye Başkanı Alim Işık’ın vizyon projelerinden olan Vazo Kule, adım adım ilerliyor. Son detayların belirlendiği projede 3 farklı firma tarafından hazırlanan çalışma Kütahya kamuoyunun beğenisine sunulacak. On beş sürecek veri toplamanın ardından son şeklini alacak ‘Vazo Kule’ de kararı halk verecek.

Başkan Işık, Kütahya’da merak konusu olan ‘Vazo Kule’ projesinde gelinen son durumu değerlendirdi. Çiniciler Çarşısı yanındaki alanda yapılacak proje için son detaylar üzerinde çalıştıklarını kaydeden Başkan, firmalardan farklı çalışmalar aldıklarını ve bu çalışmaları halkın beğenisine sunarak karar vereceklerini açıkladı.

3 FARKLI ÇALIŞMA YAPILDI

Projede son kararın verilmesinde Kütahya Kamuoyunun da görüşlerini alacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Alim Işık: “Vazo Kule Projesi ile ilgili üç farklı firmanın çalışması var. Projemizle ilgili son detaylar çalışılıyor. Oradaki vaziyet planına göre yerleşim yeri belli olduktan sonra söz konusu modelleri on beş gün süre ile kamuoyunun beğenisine sunacağız. İnternet ortamında veya bizzat belediyemize geldiklerinde görüşlerini yazılı olarak da beyan edebilecekleri bir veri toplama yöntemiyle değerlendireceğiz. On beş günlük kamuoyu görüşünü aldıktan sonra uygun görülen modeller veya model üzerinden son şekli belirleyeceğiz” diyerek proje sürecini anlattı.

ÇİNİCİLER ÇARŞISI DA CAN BULACAK

Belediye Meclis toplantısında da gündeme gelen Vazo Kule projesinin yapılacağı alan oy birliği ile kararlaştırılmıştı. İstanbul-Eskişehir ve Ankara-İzmir hattından gelen yolcuları karşılamak ve Kütahya’ya çekebilmek amacıyla hayata geçirilecek projenin Çiniciler Çarşısı yanındaki alanda yapılması kesinleşti. Vazo Kule’nin, Kütahya’nın dünya kenti olması adına çok büyük önem taşıdığını kaydeden Alim Işık, alanda yapılacak imar düzenlemesi ile Çiniciler Çarşısı’nın da ayağa kaldırılacağını söyledi. Cansu AYDEMİR

Bu habere de bakabilirsiniz

YELDA İPEKLİ KÜTAHYA PORSELEN’İN 50. YILINI KUTLADI

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetim Uzmanı Yelda İpekli, Kütahya Porselen’in 50. Yılı nedeniyle sosyal medya hesabından …