Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / TEKNOFEST’E KATILACAK ÖĞRENCİLER GAZİANTEP’E YOLCU EDİLDİ

TEKNOFEST’E KATILACAK ÖĞRENCİLER GAZİANTEP’E YOLCU EDİLDİ

24-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katılmaya hak kazanan Kütahya Bilim Sanat Merkezi, KUTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hekim Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tavşanlı 15 Temmuz Fen Lisesi ve Simav Fen Lisesinden öğretmen ve öğrenciler, İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT ve Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hakan GÖLPINAR ve okul müdürlerinin katılımıyla  Gaziantep’e yolcu edildiler. İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.

GENÇLERİN MİLLÎ TEKNOLOJİ ÜRETME VE GELİŞTİRME KONUSUNDA İLGİLERİNİN ARTTIRILMASI HEDEFLENDİ

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; Ocak 2017 tarihinde hayata geçen ve Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor. 

TEKNOFEST 2020 Gaziantep’te düzenlenecek olan 21 farklı kategorideki Teknoloji Yarışmaları kapsamında geçen seneden farklı olarak; Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması, Tarım Teknolojileri Yarışması, Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması, Akıllı Ulaşım Yarışması, Eğitim Teknolojileri Yarışması, Helikopter Tasarım Yarışması, Jet Motor Tasarım Yarışması yer alacak.

Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin arttırılması hedeflendi. Bu alanda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 5 Milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği sağlanacak.  TEKNOFEST 2020 Gaziantep’te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımları ise 3 Milyon TL’nin üzerinde ödüller beklemekte.

Bu habere de bakabilirsiniz

YELDA İPEKLİ KÜTAHYA PORSELEN’İN 50. YILINI KUTLADI

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetim Uzmanı Yelda İpekli, Kütahya Porselen’in 50. Yılı nedeniyle sosyal medya hesabından …