Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / NAFİ GÜRAL: “EĞİTİME YÖNELİK HER KONUDA DPÜ’NÜN YANINDAYIZ”

NAFİ GÜRAL: “EĞİTİME YÖNELİK HER KONUDA DPÜ’NÜN YANINDAYIZ”

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, açılışı için çalışmaların hızla sürdüğü Dumlupınar Teknokent’i ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Meclis Başkanı, NG Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı  Nafi Güral’ı ziyaret etti. Güral, eğitime yönelik her konuda DPÜ’nün yanında olduğunu ifade ederek, Dumlupınar Teknokent konusunda da üniversiteye destek olacağını söyledi.

DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, Dumlupınar Teknokent’e ve KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral’a ziyaretlerde bulundu. Dumlupınar Teknokent’te son haftalarda hızlanan çalışmaları yerinde görmek isteyen Prof. Dr. Kâzım Uysal, burada Dumlupınar Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz ve Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Şen tarafından karşılandı.

KAZIM UYSAL: “AR-GE VE PROJE ÇALIŞMALARIYLA ÜLKE EKONOMİSİNE HEP BİRLİKTE KATKIDA BULUNACAĞIZ”

Ziyarette devam eden çalışmalar hakkında Prof. Dr. Ersan Öz’den bilgiler alan ve Teknokent firmalarından bazılarını da ziyaret eden Uysal, “Ar-Ge ve proje çalışmalarıyla ülke ekonomisine hep birlikte katkıda bulunacağız. Teknokentimiz hızla yükselerek hak ettiği noktaya gelecektir” diye konuştu. Uysal, ziyaret ettiği firmaların yetkililerinden de bu amaç için çok çalışacakları konusunda söz aldı.

UYSAL VE ÖZ’DEN NAFİ GÜRAL’A ZİYARET

Prof. Dr. Uysal, Teknokent ziyaretinin ardından Prof. Dr. Ersan Öz ile birlikte Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve NG Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral’a bir ziyarette bulundular.

Şehir, bölge ve ülke ekonomisinin yanında Dumlupınar Teknokent’in de konuşulduğu sohbette, teknokentle ilgili görüşlerini ifade eden Nafi Güral, eğitime yönelik her konuda DPÜ’nün yanında olduğunu ifade ederek, Dumlupınar Teknokent konusunda da üniversiteye destek olacağını söyledi.

Bu habere de bakabilirsiniz

DPÜ’NÜN İHA’LARI TEKNOFEST’TE

Kütahya Dumlupınar Üniversitesini Teknofest 2020’de temsil eden ekiplerden Kızıl Kuasar İHA Takımı, deneyimlerini Üniversite yönetimiyle …