Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KURBAN PAZARININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

KURBAN PAZARININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Kütahya Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı düzenlenen törenle kurbanlık satışları için açıldı.

Tavşanlı yolu Bölücek mevkiinde bulunan Kütahya Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı, 24 Temmuz günü açılarak, Kurban Bayramının 3. gününe kadar faaliyetini sürdürecek.

Kütahya Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı açılış töreninde Kütahya Valisi Ali ÇELİK, İl Genel Meclis Başkanı Musa YILMAZ ile Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan ÖZÇALIK, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ve ekibine Canlı Hayvan Pazar yerlerinin hazırlanmasında gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkürlerini sundu.

ALİM IŞIK: “ALANIN DA SATANIN DA MEMNUN KALACAĞI BİR BAYRAM PAZARI OLMASINI DİLİYORUZ”

Açılış töreninde katılımcılara hitap eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, “Kurban Bayramı ve Canlı Hayvan Pazarımızın başta üreticilerimizin ve aziz milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; “İçinde bulunduğumuz zor dönemde bir yıldır alın teri dökerek bu pazara gelip bu alın terini paraya dönüştürmek isteyen üreticilerimiz bir taraftan ellerindeki hayvanlarını pazarlarken,  diğer taraftan da bu zor dönemde kıt kanaat geçimini devam ettiren tüketicilerimizin de ucuz fiyatlarla kurbanlık alıp kurban ibadetini yerine getirmeye çalıştığı bir pazar burası. İki tarafında sıkıntılı olduğu bir dönem. Canlı Hayvan Pazarımızda Belediyemiz personeli her türlü pandemi tedbirini alacak şekilde hazırlıklarını yaptı. Bu kapsamda pazara giriş yapan her araç dezenfekte ediliyor. Yine pazara giriş yapan vatandaşlarımızın vücut ısıları ölçülerek alınıyorlar. Pazar içerisinde ise 20 farklı noktaya el yıkama ve el dezenfektan istasyonu yerleştirdi. Vatandaşlarımızdan istirhamımız alışverişlerini kurallara uygun olarak gerçekleştirmeleri. İnşallah alanın da satanın da memnun kalacağı bir bayram pazarı olmasını diliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, pazarımızın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, dedi. Konuşmaların sona ermesiyle birlikte dualar eşliğinde Canlı Hayvan Pazarının açılışı gerçekleşti. Daha sonra Başkan IŞIK, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte pazarı gezerek halk ile sohbet etti.

TESİS 30 BİN ADET KÜÇÜKBAŞ, 1500 ADET BÜYÜKBAŞ HAYVAN ALABİLECEK KAPASİTEDE

Kütahya Belediyesi Canlı Hayvan Pazarında, büyükbaş hayvanlar için 210 adet kapalı padok, küçükbaş hayvanlar için 120 adet kapalı padok, 112 adet açık 1. kısım, 53 adet açık 2. kısım ile küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için serbest bölümleri bulunmakta. Tesis 30 bin adet küçükbaş, 1500 adet büyükbaş hayvan alabilecek kapasitede. Canlı Hayvan Pazarında 1 adet sosyal tesis, 1 adet mescit, 1 adet kurban kontrol denetim merkezi bürosu, 1 adet tarım bürosu, 2 adet kantar, dezenfeksiyon tüneli, duş kabini ve 1 adet idari bina bulunmakta.

Bu habere de bakabilirsiniz

DPÜ’NÜN İHA’LARI TEKNOFEST’TE

Kütahya Dumlupınar Üniversitesini Teknofest 2020’de temsil eden ekiplerden Kızıl Kuasar İHA Takımı, deneyimlerini Üniversite yönetimiyle …