Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / VURAL KAVUNCU: “ÜLKEMİZ DİK DURUŞUNU TÜM DÜNYAYA GÖSTEREREK, HER TÜRLÜ İŞGAL GİRİŞİMİNE KARŞI MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ HATIRLATMIŞTIR”

VURAL KAVUNCU: “ÜLKEMİZ DİK DURUŞUNU TÜM DÜNYAYA GÖSTEREREK, HER TÜRLÜ İŞGAL GİRİŞİMİNE KARŞI MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ HATIRLATMIŞTIR”

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj paylaştı.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kavuncu mesajında, “Tarihimiz; milletimizin düşmanlara karşı bağımsızlığını nasıl koruduğunu gösteren destanlarla doludur. Bunlardan bir tanesi 15 Temmuz destanımızdır. O gece milletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, meydanlara ‘Ya istiklal, ya ölüm’ ruhuyla inerek, terör örgütü FETÖ/ PDY’ye haddini bildirmiştir. 

Ülkemiz dik duruşunu tüm dünyaya göstererek, her türlü işgal girişimine karşı milli birlik ve beraberliğini hatırlatmıştır. Aziz milletimiz; ülke olarak bölünmeyeceğimizi, yıkılmayacağımızı, milli irade düşmanlarına en sert şekilde bir kez daha göstermiştir. 

Bu yüce ruhu yaşatma bakımından, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü, sadece ülkemiz için değil tüm dünya için önemli bir gündür. Biz de Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak, o geceyi hafızamızda tekrar canlandırmak ve bunun anlamını, gelecekte bizleri bekleyen tehlikeleri tekrar hep birlikte gözden geçirmeyi vazife olarak görüyor; öğrencilerimize vatan, bayrak, devlet, birlik ve beraberlik değerlerinin üstünlüğünü aktarıyoruz.  

O gece, göğsünü siper eden şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Tüm vatandaşlarımıza saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

TARIM VE EKONOMİ ALANINDAKİ GELİŞMELER DEĞERLENDİRİLDİ

Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Yönetimine iadeyi ziyarette bulundu. KÜTBO Yönetim Kurulu …