Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ŞAHBAZ: “İSTANBUL İL BAŞKANIMIZ CANAN KAFTANCIOĞLU YALNIZ DEĞİLDİR”

ŞAHBAZ: “İSTANBUL İL BAŞKANIMIZ CANAN KAFTANCIOĞLU YALNIZ DEĞİLDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz,  CHP İstanbul İl Başkanı  Canan Kaftancıoğlu ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulunarak, “İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir. Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri İstanbul İl başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun yanındadır ve sonuna dek yannda olmaya devam edecektir.” Dedi.

İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen toplam 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezası istinaf mahkemesi tarafından onaylandığını ifade ederek açıklamada bulunan CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, “Sayın Canan Kaftancıoğlu hakkında açılan bu dava, başından beri iktidarın siyasi bir öç alma davasıdır. AKP iktidarı 31 Mart Yerel Seçimlerinde aynı zarfta atılan İlçe Belediye Başkanlığı, İlçe Belediye Meclisi ve Büyükşehir Belediye Meclisini belirleyen üç oyu geçerli kabul edip, dördüncü oy olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini YSK’ya hukuksuz bir şekilde iptal ettirmiştir. AKP 23 Haziran 2019’da yapılan tekrar seçiminde bu kez partimizin adayı Ekrem İmamoğlu karşısında 800 bini aşkın oy farkıyla kaybetmiştir.

Halkımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamını büyük bir demokrasi ittifakı ile partimizin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’na teslim etmiştir. Bu seçimde hiçbir etnik ve mezhep ayrımı olmadan halkımızı demokrasi talebi ve eşitlik ilkesi ile bir araya getiren ve İstanbul seçim zaferinin mimarı İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu olmuştur. Canan Kaftancıoğlu’na karşı açılmış olan bu dava, siyasallaşmış yargının muhalefete karşı iktidarın sopası olarak kullanıldığı hukuki dayanaktan yoksun siyasi bir bir öç alma davasıdır. Siyaseti siyasallaşmış, iktidarın sopası haline gelmiş yargı eliyle dizayn etme, muhalefeti baskı altına alma davasıdır.

Halk desteğini kaybetmiş olan iktidarın korku ve baskı iklimi yaratarak, muhalefeti susturmaya çalışarak iktidarını devam ettirmeye çabalama davasıdır.

Kimse Canan Kaftancıoğlu’ndan ve Cumhuriyet Halk Partisi örgütünden, üyelerinden halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden, silahlı terör örgütüne destek olan, devletin kurumlarına hakaret eden bir suçlu çıkartamaz.

Biz Cumhuriyet Halk Partililer; halkımız ve ülkemiz için doğru olanları hiç kimseden çekinmeden söyler ve her zaman söylediklerimizin arkasında dururuz. Kimileri gibi terör örgütü mensupları ile maklubeye kaşık sallayıp, örgüt liderinin dizinin dibinde oturup el etek öptükten sonra “kandırıldık” diye ağlaşmayız.

Daha birkaç yıl öncesine kadar FETÖ terör örgütünün propagandasını yapan, mali destek sunan, ne istediniz de vermedik diyenler, faaliyetlerine katılanlar, devletin en önemli kadrolarını bu terör örgütü mensuplarına teslim edenler devletin tepesinde görevlerinin başındayken, halkın iyiliği için mücadele eden ana muhalefet partisi, İstanbul İl Başkanı Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun mahkum edilmesi kabul edilemez. İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir. Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri İstanbul İl başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nun yanındadır ve sonuna dek yanında olmaya devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak toplumun tüm demokrasi güçleriyle bu adaletsiz, baskıcı, diktatoryal yönetim anlayışına son vererek ülkemizde yeniden hak, hukuk ve adaleti hakim kılacağımızın, demokratik, parlamenter, laik hukuk devletini inşa edeceğimizin sözünü veriyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

FUATPAŞA MAHALLESİ’NE 1600 METRE UZUNLUĞUNDA YAĞMUR SUYU HATTI

Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Fuatpaşa Mahallesi ve sanayi bölgesini kapsayan alana 1600 …