Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / BAYRAMDA ŞEHİTLER UNUTULMADI

BAYRAMDA ŞEHİTLER UNUTULMADI

Kütahya Protokolü, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Kütahya Hava Şehitliği ile Polis Şehitliğini ziyaret etti. 
 
Kur’an’ı- Kerim okunup duaların edildiği ziyarette, şehitlerin kabirleri tek tek ziyaret edilerek karanfil bırakıldı. Şehit aileleriyle de görüşen Vali Dr. Ömer Toraman, başsağlığı temennisinde bulundu, istek ve arzularını sordu. 

Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Dr. Ömer Toraman, Kovid-19 mücadelesi kapsamında Ramazan Bayramı için Kütahya’da özel tedbirler alındığını kaydetti.  Vali Toraman, “İnşallah ilk ve son olur. Çünkü biz bayramları bir arada geçirip sarılmaya, kucaklaşmaya, büyüklerimizin ellerinden ve küçüklerimizden gözlerinden öpmeye alışkınız. Bu bayram sevdiklerimizle mesafeli olduk; sevgi ifadelerini telefondan paylaştık” dedi.

“BAŞARILI BİR İMTİHAN VERDİK”
 
Mücadele kapsamında alınan tedbirlere uyan vatandaşlara teşekkür eden Vali Toraman, “Kovid-19 salgınıyla mücadelede ülkemiz ve ilimiz başarılı bir imtihan verdi. Alınan tedbirlere riayet ederek bu günleri aşacak ve sağlıklı günlere kavuşacağız. Temennimiz; hayatın en kısa sürede normale dönmesi. İnşallah önümüzdeki bayram arzu ettiğimiz şekilde bayramımızı tebrik ederiz. Fedakârlık gösteren, kurallara uyan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

“ŞEHİTLERİMİZE KARŞI VAZİFEMİZİ YERİNDE GETİRDİK”

Kabir ziyaretleri için şehit yakınlarının sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulduğunu hatırlatan Vali Toraman, “Bugün bu topraklarda hür ve bağımsız yaşamamızın sağlayan şehitlerimizi ziyaret ederek vazifemizi yapalım istedik. Şehitlerimizin emaneti olan ailelerimizle görüşüp acılarını paylaşmaya çalıştık” diye konuştu. 

Şehitlik ziyaretinde Vali Toraman’a Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Turan ile İl Müftü Yardımcısı Mehmet Aslaner eşlik etti.

Bu habere de bakabilirsiniz

FUATPAŞA MAHALLESİ’NE 1600 METRE UZUNLUĞUNDA YAĞMUR SUYU HATTI

Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Fuatpaşa Mahallesi ve sanayi bölgesini kapsayan alana 1600 …