Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / İYİ Kİ HAYATIMDA OLDUN KÜTAHYA EKSPRES GAZETESİ

İYİ Kİ HAYATIMDA OLDUN KÜTAHYA EKSPRES GAZETESİ

Hatice Pekşen,

Herkesin Kütahya Ekspres Gazetesi hikayesi farklıdır sanırım. Benim hikayem Samsun’dan Kütahya’ya geldiğim bir yaz tatilinde başladı. 23 yıllık Edebiyat Öğretmenliği sonrasında gelen emeklilik, yaşadığım yer ve çevrenin ani değişikliği derken sosyal ortamdan iyice kopmuş ve emeklilik sonrası amaçsızlık ve tembelliğe düşmüştüm.

Tatile geldiğimde ailem neredeyse tanımadı beni. Yaşam enerjisi düşmüş, amaçsız bir Hatice görmemişlerdi daha önce. Çıkış yolunu yine çalışma hayatına dönmekte buldum. Ama nerede ne iş yapabileceğimi bilemiyordum o zaman da. Benim tek yeteneğim, -aldığım edebiyat eğitiminin de sonucu olarak- iyi okumak, iyi yazmak ve iyi konuşmaktı. Bu çerçevede radyo, televizyon ve gazete dışında bir yer gelmedi aklıma. Aldığım bir sürü numarayı arayıp, kendimi tanıtıp çalışmak istediğimi söylerken Kütahya Ekspres Gazetesinde, çok sevgili Semra hanım ve Nadi Bey’in karşısında buldum kendimi.

Hani bazen bir yere girince kendinizi oraya ait hissedersiniz ya, içiniz ısınır. İşte benim içinde bulunduğum durum öyleydi.

Kütahya Ekspres Gazetesi’nde çalıştığım süre içinde neler mi öğrendim? Bir kere yalnız olmadığımı… Ailem dışında, ne zaman bir sorunum olsa ya da bir şeye ihtiyaç duysam idari bölümden matbaada çalışan arkadaşlarıma kadar herkes yanımdaydı. Çok şey öğrendim orada. Yıllarca devlet memuru olarak çalıştıktan sonra bir özel sektörde çalışmanın nasıl olduğunu, insanların kendilerini her zaman değerli hissetmek istediğini, tüm hayatın gazete haberlerine göre her sabah sıfırdan yeniden başladığını.. Her biri benim için paha biçilmez deneyimlerdi..

Şimdi ne mi yapıyorum? Hayatımda Kütahya Ekspres Gazetesinin etkisi sürüyor. İkinci Üniversitede Medya ve İletişim eğitimi alıyorum. Hedefim İletişim Fakültesine devam edip gazeteciliği okullu olarak da sürdürmek. Ve sürekli yazıyorum hala..

İyi ki hayatımda oldun Kütahya Ekspres Gazetesi.. Başarılarla dolu nice uzun yıllara..

Bu habere de bakabilirsiniz

BAYRAMDA ŞEHİTLER UNUTULMADI

Kütahya Protokolü, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Kütahya Hava Şehitliği ile Polis Şehitliğini ziyaret etti.    …