Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / AHMET YAKUPOĞLU KÜLTÜR, SANAT SEZONU AÇILIŞI YAPILDI “ŞİMDİ YENİLİK ZAMANI”

AHMET YAKUPOĞLU KÜLTÜR, SANAT SEZONU AÇILIŞI YAPILDI “ŞİMDİ YENİLİK ZAMANI”

Kütahya Belediyesi kültür sanat sezonunu “Şimdi yenilik zamanı” sloganıyla başlattı. Kütahya Belediyesi tarafından dünyaca ünlü Kütahyalı ressam, neyzen ve minyatürist Ahmet Yakupoğlu’nun adının verildiği 2020 yılı kültür, sanat sezonu Klasik Türk müziği yorumcusu Dilek Türkan’ın konseriyle başladı.


Ahmet Yakupoğlu Kültür, Sanat Sezonu’nun açılışı Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Açılışa; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman ile eşi Neşe Toraman, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, belediye başkan yardımcıları, bazı daire müdürleri, STK Temsilcileri, davetliler ve halk katıldı. Vali Toraman ile beraberindeki heyet konser öncesi Ahmet Yakupoğlu Resim Sergisini ziyaret edip eserleri inceledi. 


ALİM IŞIK:” İLKLERİN YAŞANDIĞI SÜRPRİZLERLE DOLU YEPYENİ BİR KÜLTÜR SANAT SEZONUNA BAŞLIYORUZ

Belediye Başkanı Alim Işık, Hezar Dinari Kültür Merkezi’ndeki programda yaptığı konuşmada, bu yıl kültür ve sanat sezonunu Kütahyalı merhum ressam Ahmet Yakupoğlu’nu anarak başlattıklarını söyledi. Işık, “Şehirleri kurmak ve yönetmek yalnızca o şehirde yaşayan insanların fiziki ihtiyaçlarını karşılamak değil, aynı zamanda ruhlarına dokunmak ve gönüllerini imar etmektir. Göreve başladığımız ilk günden beri titiz bir şekilde çalışarak kültür sanat dolu bir yıl hazırladık. Bu ay itibariyle ilklerin yaşandığı sürprizlerle dolu yepyeni bir kültür sanat sezonuna başlıyoruz. Her ay düzenli olarak konser, tiyatro, çocuk etkinlikleri, eğitim çalışmaları, seminerler, söyleşiler ve çeşitli tematik etkinlikleri sizlerle buluşturacağız.2020 yılı Ahmet Yakupoğlu Kültür ve Sanat Sezonu’nun şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“HER YIL KÜLTÜR VE SANAT SEZONLARINA BİR SANATÇIMIZIN, BÜYÜĞÜMÜZÜN ADINI VERECEĞİZ”

Katılımlarından dolayı konuklara teşekkür eden Işık, “Kütahya tarih, kültür ve sanat şehri. 2020 yılı itibarıyla her yıl kültür ve sanat sezonlarına bir sanatçımızın, büyüğümüzün adını vereceğiz. Bu yıl kültür ve sanat sezonumuzda dünyaca ünlü Kütahyalı ressam, neyzen ve minyatürist Ahmet Yakupoğlu’nu anıyoruz” dedi. 

ESKİ KÜLTÜR SARAYININ YERİNE YENİ KÜLTÜR MERKEZİ GELİYOR (AYRI BİR KUTUCUK)

Daha çok kişinin kültür sanat etkinliklerini katılabilmesi için yeni kültür merkezi inşa edeceklerini duyuran Işık, “Kültür sanat etkinliklerimize daha çok hemşehrimiz katılabilsin diye eski kültür sarayının bulunduğu yere yeni bir kültür merkezi kazandıracağız. Hayalimiz, orada aynı anda yaklaşık 2 bin kişinin aynı anda etkinlik izleyebileceği salon yapmak. Burada aynı zamanda bölgemizin en büyük kütüphanesini de yapmayı planlıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda oralarda programlar yapmayı Rabbim nasip eder.

Programda emeği geçenlere teşekkür eden Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, “Klasik Türk Müziğimizin önde gelen sanatçılarından Dilek Türkan, klasik kemençe virtüözü Derya Türkan ve piyanist, besteci Baki Duyarlar’ı ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 Açılış programı Dilek Türkan’ın büyük beğeni toplayan konserinin ardından hediye takdimiyle sona erdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

EROL ERTÜRK: “ÇOKLU BARO, BAROLARIN SİYASALLAŞMASINA SEBEBİYET VERECEKTİR”

Kütahya İYİ Parti İl Başkanı Erol Ertürk, kıdem tazminatı ve Barolarla ilgili görüşlerini açıkladı. İyi …