Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / KÜTAHYA BAROSU’NDAN GELECEĞE YEŞİL MİRAS

KÜTAHYA BAROSU’NDAN GELECEĞE YEŞİL MİRAS

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı fidan dikme etkinliği düzenlendi. Kütahya Barosu’ndan da geleceğe nefes kampanyasına destek verilerek Kütahya – Afyonkarahisar Karayolu üzerindeki Orman Bölge Müdürlüğüne ait ağaçlandırma sahasına fidan dikimi yapıldı.

Halkın çevreye ve yeşile olan duyarlılığını artırmak amacıyla 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11:11’de “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında 81 ilde fidan dikimi etkinliği yapıldı.  Ülke genelinde 11 milyon fidanı toprakla buluşturmak için “11 Milyon Fidan- Geleceğe Nefes Ol” sloganıyla Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde dikilen fidanlarla rekora gidildi. Kütahya’da belirlenen 25 lokasyonda dikilen fidanlara Kütahya Barosu’ndan da destek geldi.
AHMET ATAM: “GELECEK NESİLLERE YEŞİL BİR YAŞAM ALANI BIRAKMAK ADINA FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Kütahya Baro Başkanı Av. Ahmet Atam, gerçekleştirilen etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada; “Gelecek nesillere yeşil bir yaşam alanı bırakmak, yarınlarımıza nefes olmak adına Kütahya baromuz avukatlarıyla Kütahya – Afyonkarahisar Karayolu üzerindeki Orman Bölge Müdürlüğüne ait ağaçlandırma sahasına fidan dikimi gerçekleştirdik. Duyarlılık gösteren tüm meslektaşıma teşekkür ediyorum.” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

EROL ERTÜRK: “ÇOKLU BARO, BAROLARIN SİYASALLAŞMASINA SEBEBİYET VERECEKTİR”

Kütahya İYİ Parti İl Başkanı Erol Ertürk, kıdem tazminatı ve Barolarla ilgili görüşlerini açıkladı. İyi …