Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / DOSTLAR EĞİTİM KURUMU ÖĞRENCİLERİNDEN KERAMİKA ZİYARETİ

DOSTLAR EĞİTİM KURUMU ÖĞRENCİLERİNDEN KERAMİKA ZİYARETİ

Kütahya Merkez 1.Organize Sanayi Sitesinde bulunan ve renkli mutfak eşyaları üretiminde Türkiye’nin ve Kütahya’nın  markası olan KERAMİKA, Dostlar Eğitim Kurumu’nun Orta Okul 5. ve 6. sınıf öğrencileri ile değerli öğretmenlerini misafir etti.

Dostlar Eğitim Kurumu öğrencilerinin Keramika ziyaretinin başlangıcında KERAMİKA hakkında brifing alan öğrenciler, daha sonra üretim tesislerinde tamamen otomasyon ve son teknoloji ile gerçekleşen üretimin aşamalarını tek tek gezdiler.  Robotik Kodlama derslerinde öğrendikleri bilgilerin gerçek bir üretimde nasıl kullanıldığını gözlemleyen öğrenciler, merak ettikleri konularda sorularını yönelttikleri Arge ve Urge mühendislerine,  robot teknolojisinde Keramika’nın geldiği son noktayı sorarak, üretimde kullanılan robotların endüstri 4.0’a nasıl öncülük ettiğine tanık oldular.

KERAMİKA’dan yapılan açıklamada;  Ziyaretlerinden dolayı Dostlar Eğitim Kurumunun öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür ederken, gençleri misafir etmenin kendilerini her zaman heyecanlandırdığını, derslerinde öğrendikleri bilgileri iş hayatında nasıl kullanıldığını yapılan fabrika gezisiyle gösterebilmenin büyük mutluluk verdiğini dile getirdiler. Bununla birlikte Keramika Ailesi olarak;  “Geleceğe Yatırım Gerek Projesi” ile kapılarının tüm ziyaretçilerine açık olduğu vurgulanarak, sektörün gençler tarafından anlaşılabilmesi adına çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

Bu habere de bakabilirsiniz

EROL ERTÜRK: “ÇOKLU BARO, BAROLARIN SİYASALLAŞMASINA SEBEBİYET VERECEKTİR”

Kütahya İYİ Parti İl Başkanı Erol Ertürk, kıdem tazminatı ve Barolarla ilgili görüşlerini açıkladı. İyi …