Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / ALİ FAZIL KASAP: “ŞEHİR HASTANESİNE 1 BUÇUK YILDIR BİR ÇİVİ ÇAKILMADI”

ALİ FAZIL KASAP: “ŞEHİR HASTANESİNE 1 BUÇUK YILDIR BİR ÇİVİ ÇAKILMADI”

Türkiye’nin ve Kütahya’nın sağlık sorunlarını Plan Bütçe Komisyonunda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ileten Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, sorunların çözümü için takipçi olacaklarını vurguladı. Kasap, Kütahya’da şehir hastanesinin ne zaman biteceğini sorarak, 1 buçuk yıldır bir çivi çakılmadığını söyledi.

“BİR AYDIR EMAR ÇEKİLEMİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap Sağlık Bakanlığı plan bütçe komisyonunda yaptığı konuşmada, Kütahya’da 1 aydır Emar (MR)çekilemediğini vurgulayarak şu ifadelere yer verdi: “Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık Bilimleri Üniversiteleri kuruldu. 3 tane Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kuruldu. Birbirine yakın 3 ilde kurdunuz, gerekçesi neydi bilmiyorum. Afyon, Kütahya, bir tanesi de Ankara-İstanbul bağlantılı. İki tanesi eski milletvekilidir. Kütahya’da bir hastane, adı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi. Burası bir Eğitim Araştırma hastanesi, 1 aydır Emar (MR) çekilemiyor. Kütahya’da kamuya ait hiçbir merkezde hiçbir hastanede şu anda MR çekilemiyor, 1 aydır çekilemiyor. Hastalar özel hastanelere gidiyor, civar illere gidiyor, özelde 400 TL’ye MR çekiliyor, bundan büyük ihtimalle haberiniz var.

“ŞEHİR HASTANESİNE 1 BUÇUK YILDIR BİR ÇİVİ ÇAKILMADI”

Sağlıkla ilgili önemli bir konu konuşuyoruz. Kütahya’daki şehir hastanesi ne zaman bitecek? İnşaatı durdu. 14 yıldır yapılamıyor. Mevcut bina yıkılacak mı? Yıkıldıktan sonra yatak kapasitesinde ilde hiçbir değişiklik olmayacak. İlde toplamda 700 yatağımız var ama şu anda yapılan hastane 500 yataklı. Hastaneye 1 buçuk yıldır bir çivi çakılmadı. Şu anda beton bodrum seviyesinde bile değil, temel aşamasında duruyor.

“YONCALI FİZİK TEDAVİ HASTANESİ’NDE 250 YATAKTAN 100 YATAĞA DÜŞÜYORSUNUZ”

Yoncalı Fizik Tedavi Hastanesi var, yüklenici firmaya verildi Yüklenici firma 100 yataklı bir hastane yapacak. Mevcut 250 yıkılacak, Yoncalı Fizik Tedavide en az 4-8 ay arası randevu veriliyor. Siz ticari mantıkla çalışan bir yerde çalıştınız. 250 yataklı yere 4 ay sonrasına randevu veriliyor. 100 yataklı yer yapmak sizce hangi aklın ürünüdür ben de bilmiyorum. 250 yataktan 100 yatağa düşüyorsunuz.” Diye konuştu.

Bu habere de bakabilirsiniz

EROL ERTÜRK: “ÇOKLU BARO, BAROLARIN SİYASALLAŞMASINA SEBEBİYET VERECEKTİR”

Kütahya İYİ Parti İl Başkanı Erol Ertürk, kıdem tazminatı ve Barolarla ilgili görüşlerini açıkladı. İyi …