Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / AHMET ERBAŞ: “KÜTAHYA’NIN NÜFUSU NE ZAMAN 4 MİLYON OLDU?”

AHMET ERBAŞ: “KÜTAHYA’NIN NÜFUSU NE ZAMAN 4 MİLYON OLDU?”

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2020 bütçesinin belirleneceği plan bütçe komisyonunda Kütahya’da son dönemde yapılan kamu binalarını eleştirdi. Milletvekili Erbaş kamu binalarının gereksiz şekilde çok büyük yapıldığını ifade ederek, “Toplam nüfusumuz il, ilçe, belde ve köylerle beraber 577 bin olan ilimizde yapılan kamu binalarına bakarsanız, bizim nüfusumuz herhâlde 3-4 milyon.” Dedi.

“GEREKSİZ BÜYÜKLÜKTE KAMU BİNALARI YAPILIYOR”

Kütahya’da yapılan kamu binalarının 4 milyon nüfusa sahip metropol şehirlere göre yapıldığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Erbaş  ; “Sayın Bakanım, sizin Bakanlık zamanınızda değil ama daha önce Kütahya il merkezinde birçok kamu binasının ihalesi yapılmış projelere başlanmıştır. Eğer bizim ilimizde yapılan projeler tip proje ise çok ciddi bir problem var. Toplam nüfusumuz il, ilçe, belde ve köylerle beraber 577 bin olan ilimizde yapılan kamu binalarına bakarsanız, bizim nüfusumuz herhâlde 3-4 milyon. Bu kadar gereksiz büyük kamu binaları hem devlet imkânları açısından bir israftır hem de kullanım açısından çok ciddi problemler yaşatmaktadır.” Dedi.

“GENÇLERİMİZİ UYUŞTURUCUDAN UZAK TUTMAK İÇİN SPOR TESİSLERİ YAPMALIYIZ”

AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın plan, bütçe komisyonu toplantısında yaptığı konuşmada ise “uyuşturucu ile mücadele” üzerine konuştu. Erbaş, “Maalesef ülkemizde uyuşturucu son yıllarda gençlerde hızla artmakta. Bizim amacımız da tabi ki temiz ahlak sahibi bir nesil yetiştirebilmek. Bunlar için size çok önem düşüyor.

“EĞİTİM, SPOR VE SAĞLIKTA TASARRUFA GİDİLMEMESİNE İNANANLARDANIZ”

özellikle eğitim, spor ve sağlıkta tasarrufa gidilmemesine inananlardanız. Spor toto aracılığıyla beldelerde, köylerde ve ilçelerde çok küçük tesislere birer doping gibi ufak yardımlarla el atarsanız, burada yapacağımız halı sahalar, havuzlar ve bunun gibi spor tesisleri bu gençlerimizi kurtarır. Bu gençler kurtulduğu zaman Hacer Yılmaz gibi Kütahya’dan bir Balkan şampiyonu kızımız çıkar, Oğuz Türker gibi bir Avrupa  şampiyonu evladımız çıkar.” Diye konuştu.

“TRİBÜNLERİMİZ OLMADIĞI İÇİN MAÇLARI STAT ÇEVRESİNDEN İZLİYORUZ”

Bütçe komisyonu toplantısında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Kütahya’ya stadyum yapılması üzerine de konuşma yapan Erbaş, “Daha önceki bütçede 20 bin, sonra revize edilip 15 bin ama bugünkü bütçeye baktığımızda 10 bin kişilik Kütahya’ya bir stat sözü veriyorsunuz. Bir an önce inşallah bu stadımız biter. Çünkü Kütahya ve Tavşanlı’da futbol olmazsa olmaz. Her ikisi de Bal Lig’inde oynuyorlar. Ama her maçı hem Tavşanlı Linyit Spor hem de Belediye Kütahyaspor yaklaşık 5 bin kişiye oynuyor ama oynarken emin olun ki stadın çevresinde seyretmek zorunda kalıyorlar. Tribünlerimiz yok, bu büyük stat yapılana kadar da tribün ihtiyacımızı giderirseniz seviniriz.” Dedi.

“MURAT DAĞI’NI TURİZME KAZANDIRMALIYIZ”

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Murat Dağı’nın turizme kazandırılması gerektiği ile ilgili yaptığı konuşmada ise, “Murat Dağımız var. Gediz ve Uşak için olmazsa olmazımız, ciğerimiz, su kaynağımız. Kanadalı bir altın firmasına peşkeş çekiliyordu, yargı ‘dur’ dedi. Şimdi buraya yapacağınız bir Gençlik Merkezi ile Kayak Merkezi hem buranın peşkeş çekilmesini engelleyecek hem de gençlere burayı kazandırarak Türk turizmi de kazandırmış olacağız.” İfadelerine yer verdi.

Bu habere de bakabilirsiniz

EROL ERTÜRK: “ÇOKLU BARO, BAROLARIN SİYASALLAŞMASINA SEBEBİYET VERECEKTİR”

Kütahya İYİ Parti İl Başkanı Erol Ertürk, kıdem tazminatı ve Barolarla ilgili görüşlerini açıkladı. İyi …