Anasayfa / GÜNDEM / Gündem / AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİ ANKARA’DA BAKANLARI ZİYARET ETTİ‬‬‬‬‬‬

AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİ ANKARA’DA BAKANLARI ZİYARET ETTİ‬‬‬‬‬‬

AK Parti Kütahya Milletvekilleri, Ankara’da Bakanları ziyaret ederek Kütahya ile ilgili istişarelerde bulundu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli’yi ziyaret eden Kütahya Milletvekillileri ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. M. Altuğ Atalay ve Bakan Danışmanı Mücahit Öztürk ile de görüştü.

“HAVA ER EĞİTİM TUGAYININ KALDIRILMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan ve Ceyda Çetin Erenler, Ankara’da bir dizi ziyarette bulundu. İlk olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bir araya gelen Milletvekili Erenler, “Gazi Meclisimizde, Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar’ı ziyaret ederek, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde; milli varlığımızı tehdit eden sınırlarımızdaki terör tehdidine ve mülteci kardeşlerimizin vatan hasretine son vermek amacıyla gerçekleştirdiğimiz, Barış Pınarı Harekatı’mız ile ilgili ‪kendilerinin nezdinde Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Kahraman Mehmetçiklerimize duyduğumuz minnettarlığı ve şükranlarımızı ilettik. Sayın Bakanımız ile zaman zaman sosyal medyada kasıtlı olarak kıymetli hemşehrilerimizin huzurunu bozmak için yayılan bizim de asılsız olduğunu defâatle ifade ettiğimiz Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığımızın taşınmasına dâir söylentiye, Sayın Bakanımızın açıklaması; Ülkemizin Tek Hava Er Eğitim Tugayı’nın bulunduğu ilimizden, tugayın kaldırılmasının söz konusu olmadığı, aksine şehrimize gelen asker sayısının artacağı yönünde oldu. Daha önce de bedelli askerliğin Kütahya’mızda yapılması talebimizi destekleyen Sayın Bakanımıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.” Dedi.

“TARIM VE ORMAN BAKANIMIZIN KÜTAHYA’YA GÖSTERDİKLERİ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan ve Ceyda Çetin Erenler, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli’yi ziyaret ederek Kütahya hakkında istişarelerde bulundu. Erenler ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’yi  Kütahya Milletvekilimiz  Ahmet Tan ile birlikte ziyaret ederek ilimiz ve ilçelerimizle ilgili taleplerimizi ilettik. Sayın Bakanımıza Kütahya’mız için göstermiş oldukları özel ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum. T.C. Tarım ve Orman Bakanımızla görüşmemizin ardından #Kütahyalı hemşehrilerimiz Tarım ve Orman Bakanlığı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürümüz Dr. M. Altuğ Atalay ve Bakan Danışmanı Mücahit Öztürk ile görüşerek ilimiz ile ilgili hususlarda istişarelerde bulunduk.” Dedi.

Bu habere de bakabilirsiniz

ZAFER; SAVUNMA SANAYİ İLE BÖLGE FİRMALARINI BULUŞTURDU

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Zafer Kalkınma Ajansı koordinasyonuyla 16 Ocak 2020 tarihinde Manisa Anemon …